Malá obec u Bělé pod Bezdězem byla spíše známá svým fotbalem, ale v současné době se situace změnila. V Čisté získal popularitu stolní tenis a oddíl Slavoje už není jen partou nadšenců, ale stoupla i výkonnost hráčů.

Historie stolního tenisu v Čisté nemá dlouhého trvání. Vše začalo Vánočními turnaji, které měly dlouholetou tradici, a tak se ze skupiny nadšenců vyprofilovala parta hráčů, která nechala v roce 2003 zaregistrovat oddíl stolního tenisu pod hlavičkou TJ Slavoj Čistá.

Oddíl tak má za sebou již sedm let úspěšné činnosti a jeho členskou základnu tvoří 22 aktivních hráčů a 10 aktivistů bez registrace. Ti všichni se však zúčastňují tréninků a akcí organizovaných oddílem.

Do sezony 2010 – 2011 vstoupí Slavoj se třemi družstvy. Není tajemstvím, že hráčský kádr by měli výrazně posílit někteří hráči z rozpadlého Steeru Mladá Boleslav.

Proto oddíl bude usilovat o zařazení Regionálního přeboru I. třídy, současný A – tým si vybojoval postup ze III. do II. třídy, rezerva i nadále bude hrát nejnižší okresní soutěž.

Stolní tenis má tedy v Čisté zelenou! Svědčí o tom i přestupy kvalitních hráčů do Slavoje z okolí, především z Bakova a Mladé Boleslavi.

Hráči se připravují na trénincích každé pondělí a středu ve velkém sále Kulturního domu v Čisté, kde mají k dispozici čtyři stoly a špičkové osvětlení.

Činnost stolnětenisového oddílu je jasně zaměřena na jeho propagaci v obci a zapojení co nejširší veřejnosti, hlavně mládeže, do tohoto sportu.

Prezident klubu František Rampas, který navíc působí jako hráč neortodoxním tužkovitým držení pálky, se obrací k veřejnosti v Čisté: „Přijďte si zahrát!“