Plavci Auto Škody Mladá Boleslav patří mezi pravidelné účastníky republikových šampionátů. Nejinak tomu bylo i letos při Zimním mistrovství ČR v plavání. Na startovní bloky chomutovské padesátky vystoupili v dresu Auto Škody Patrik Král, Kristýna Pažoutová, Martina Nováková, Klára Hojsáková a ve své premiéře mezi dospělými i třináctiletá žačka Jolana Hojsáková. Nejvíce nadějí se vkládalo do Pažoutové a Novákové.

Kristýně Pažoutové se nejlépe dařilo ve finálovém závodě na 200 metrů kraul, kde dohmátla v čase 2:08,90 pátá. Na poloviční trati vyhrála boleslavská závodnice finále B (1:00,13). Na padesátimetrových kraulových a motýlkových tratích jeji snaha skončila v semifinále.

Nováková postoupila do finále B na 400 metrů kraul a obsadila šesté místo časem 4:39,92. O dvě místa hůře dopadla na dvoustovce. V závodě vytrvalkyň na 800 metrů kraul skončila desátá (9:39,14). Nejvýrazněji se však prosadila na prsařské dvoustovce, kde si překvapivě vybojovala postup mezi osm nejlepších plavkyň a v osobním rekordu 2:48,74 dohmátla šestá.

Klára Hojsáková postoupila mezi nejlepší šestnáctku polohovkářek na 200 metrů a ve finále B dohmátla časem 2:33,78 šestá.

Jolana Hojsáková sbírala cenné zkušenosti a nejlépe se jí dařilo na znakové stovce (1:13,91). Čas z rozplavby na postup však nestačil stejně jako na 100 metrů kraul (1:04,46).

Po dlouhé odmlce postavila Auto Škoda do závodů štafety a boleslavské kvarteto si nevedlo vůbec špatně. Na 4x100 metrů kraul vybojovaly Nováková, sestry Hojsákovy a Pažoutová osmé místo (4:10,71), v polohové štafetě doplavaly desáté (4:47,64).

Kristýna Pažoutová utrpěla dvě ztráty – nepostoupila do finále kraulové stovky a nestačila na svou největší soupeřku, o rok mladší Bukovanovou z Jihlavy. O nominační místa na Mistrovství Evropy juniorů a olympijských her bude mezi sprintérkami hodně tvrdý boj. A času není nazbyt!

OLDŘICH KŘÍŽEK