Chodov – Billy Boy 6:7

Ve velice důležitém utkání florbalové extraligy se v Chodově se nakonec radovali z plného bodového zisku boleslavští florbalisté. Kdo však neviděl, neuvěří!

Domácí Chodov šel totiž po fatálních chybách obrany hostujícího mužstva do čtyřbrankového vedení a Billy Boy byl na ručník. Nic na tom nezměnilo ani snížení stavu na 1:4 po Eklově brance.

Ve druhé třetině Boleslav snížila dvakrát na dvoubrankový rozdíl, ale domácí šli do závěrečné části s tříbrankovým náskokem, a tak se zdálo, že tři body zůstanou doma.

Jenže ve třetí třetině došlo takřka k zázračnému obratu. Nutno však pochválit boleslavský tým, který podstatně zvýšil pohyb, souhru a agresivitu a domácí Chodov přišpendlil na jeho polovinu.

Dokonalý zvrat nastal za stavu 6:4 pro domácí. Hosté hráli v oslabení, ale brejk Novotného a jeho dokonalý blafák znamenal snížení náskoku domácích o jednu branku. Boleslav přestála i horké chvilky při následném vyloučení Novotného, aby v závěru utkání nečekaně dvakrát udeřila. Nejprve po akci Novotného a po jeho střele vyrovnal Ekl a těsně před koncem Ivo Veselý zaznamenal vítězný gól.

Na změně stavu pak už nic nezměnila ani závěrečná power – play Chodova. Domácí družstvo a jeho příznivci byli na mrtvici, Billy Boy křepčil nadšením.