Výsledkové Waterloo zaznamenaly kluby boleslavského regionu v nejvyšších republikových soutěžích.

Tak nečekaný bodový propad boleslavský sport už dlouho nezažil. Fotbalisté po úvodní prohře s Jabloncem nenašli recept ani proti Brnu a podlehli doma 2:4. Boleslavský fanoušek byl zklamán, ale alespoň viděl kvalitní fotbal, což se o většině utkání na dalších provoligových stadionech říci nedá.
Boleslavský kouč Pavel Hapal musel strávit druhou domácí prohru v devíti dnech a se ztrápeným výrazem ve znavené tváři se bezprostředně po utkání dovolával návratu fotbalového štěstí, které se před boleslavskými hráči někde skrývá. „Bylo to nadstandardní utkání se špatným výsledkem pro nás,“ povzdechl si Pavel Hapal. „V poslední době nás zabíjí individuální chyby v defenzívě. Přemýšlím o tom, že jsme někde urazili fotbalové štěstí. Uděláme banální chybu a soupeř nás za ni okamžitě potrestá. Štěstí se nám odklání, ale věřím, že mužstvo si s tím poradí,“ dodal nakonec boleslavský trenér optimisticky.

Boleslavští hokejisté nezačali play–out extraligy v prvních dvou zápasech také nijak oslnivě. V domácím utkání s Kladnem získali jenom bod, pak prohráli ve Znojmě. A tak náplastí může být výhra nad Českými Budějovicemi doma 2:0, i když výkon domácích byl sotva průměrný.
Úterní utkání bylo hodně nervózní a do poslední třetiny otevřené. O vítězství Boleslavských 2:0 rozhodla mimo jiné i letos celkem nevídaná disciplinovanost, nucený pobyt na trestné lavici absolvovali domácí hráči pouze třikrát. „Hráči zřejmě cítili důležitost zápasu a fauly prostě nedělali,“ říká trenér Středočechů Jaromír Šindel. „Uvidíme, jak to bude vypadat na Kladně. Musíme se na zápas připravit, myslím si, že páteční utkání bude v mnoha směrech rozhodující,“ řekl na závěr boleslavský kouč.

Je však otázkou, zda současná devítibodová ztráta na posledním místě dává naději vyhnout se baráži, i když do konce play–out bude ve hře ještě hodně bodů.

Poslední střetnutí v základní části florbalové extraligy sehráli florbalisté Sokola Mladá Boleslav na palubovce ostravského Pepina a přivezli si pořádnou nakládačku. Prohráli totiž 3:10, a to hlavně zásluhou vyloučení v poslední třetině, kdy hráči Sokola seděli za katrem čtyřikrát a v oslabení třikrát inkasovali. I když byly výhrady k výkonu rozhodčích ze strany hostů.

Vysoká prohra nic nezměnila na tom, že florbalisté Sokola půjdou do čtvrtfinále play–off z pátého místa a první dvě střetutí je čekají již tuto sobotu a neděli na hřišti Bulldogs Brno.

V souboji o třetí místo v tabulce I. ligy futsalu se představili futsalisté Selpu Mladá Boleslav na palubovce Benaga ve Zruči nad Sázavou. Prohráli 3:5, když nedokázali uhlídat exreprezentanta Filingera, který jim sám nasázel čtyři branky. Selp zakončí základní část soutěže v pátek 6. března od 20 hodin v boleslavské sportovní hale utkáním se Šumperkem a čtvrtou příčku pro play off by měl udržet.

Věřme, že škaredý minulý víkend se nebude opakovat, a že hokejisté si v pátek v Kladně a v neděli se Znojmem připíší další body, fotbalisté v Olomouci prolomí jarní propadák, florbalisté v Brně alespoň v jednom utkání uspějí a futsalisté Selpu si poradí v domácím prostředí se Šumperkem.