V boleslavské Městské sportovní hale se odehrálo benefiční utkání v házené mezi bývalými hráči Auto Škody a Jičína. Utkání se uskutečnilo u příležitosti oslavy 65. narozenin bývalého hráče, trenéra a funkcionáře házenkářského oddílu Auto Škoda Jirky Buryšky. Na obou stranách se v družstvech objevili vedle bývalých hráčů i někteří současní.

Hostující Jičín nastoupil ve svém středu se současným vedením extraligového celku – s Petrem Babákem, Boháčkem, Kynčlem. Doplnil je i současný hráč tohoto týmu Aleš Babák.

Domácí házenkáři pod vedením Jirky Buryšky se pak opírali především o výkony hráčů Šindeláře, Kábrta, Houšky a doposud aktivních hráčů Nováka a Kulase.

Po celé utkání se hrála házená přiměřené rychlosti k věku aktérů a o pohledné akce nebyla nouze. Za zmínku určitě stojí výkon jednašedesátiletého hráče Ivana Coufala na straně Jičína, kterému by chuť do hry a pohyb po hřišti mohli závidět daleko věkově mladší hráči. Po čtyřiceti minutách hry se obě mužstva rozešla se zaslouženou remízou 18:18.

Nešlo ani tak o konečný výsledek, jako o to, aby hráči předvedli něco málo ze svého umění, pobavili přítomné diváky a hlavně hrou oslavili Buryškovy narozeniny.

Velkou zásluhu na příjemné atmosféře během utkání měl i bývalý fotbalový rozhodčí Paša Pavlín Jirků, který neúnavně a vtipně komentoval výkony hráčů na palubovce.

Ještě před začátkem tohoto utkání hráči obou mužstev pogratulovali oslavenci a včetně darů mu předali i upomínkové dresy.

„S průběhem utkání jsem spokojený. Na obou stranách chytali výborně všichni brankáři. Kluci v útoku byli sice trochu víc zadýchaný, ale nějak to doběhali. Hráči na obou stranách se dobře znají, a tak jsem si říkal před utkáním, že by to mohlo skončit remízou. Nakonec to i tak dopadlo,“ dodal k utkání trenér Auto Škody a oslavenec v jedné osobě Jirka Buryška.

Auto Škoda: Beneš, Martínek – Kulas 4, Šindelář 1, Nosek 1, M. Novák 6, Slánský 1, A. Houška 1, T. Kábrt 3, Maška, Dlask 1.

Jičín: T. Coufal, Kynčl – Rychna 1, Petr Babák 2, Kolomazník 1, Pavel Babák 3, Šolc 2, Koloc, I. Coufal 1, Boháček, Jandera 4.

JAN PAVLÍČEK