Ml. Boleslav – Brno 4:3 p. p.

V extralize florbalu klopýtl domácí favorit na své palubovce podruhé. Po prohře s Pardubicemi 4:5 v prodloužení si dlouho nedokázal poradit s hosty z Brna a ve třetí třetině prohrával o dvě branky.

Nakonec se mu podařilo skóre srovnat a vynutit si prodloužení. V něm byli šťastnější domácí, když o dvou bodech pro Billy Boys rozhodl Gwuzdz.

„Jsem rád, že se dnes trefili i další kluci, dlouho dávali góly pořád stejní hráči,“ podotkl trenér Mladé Boleslavi Jiří Stožický. „Poznamenaly nás smolné góly krátce po první přestávce, jinak jsme podali velmi dobrý týmový výkon a zvláště brankář Koráb nás zase podržel.“

Výsledek Sokolu zajistil nejhůře 4. příčku po základní části a čtvrtfinále tak bude zahajovat doma.

„Ztraceno není ani druhé místo, v předposledním kole hrajeme ve Vítkovicích a budeme je chtít porazit, abychom šli před ně a začínali doma i případné semifinále,“ věří si na úřadujícího mistra Jiří Stožický.

V příštím kole snad bude k dispozici i nejproduktivnější hráč boleslavského týmu Petr Novotný, který proti Brnu absentoval. „Byl nachlazený a ještě dobíral antibiotika,“ vysvětlil Stožický. Boleslavští hrají do konce základní části třikrát venku.

Branky: 18. a 49. Petr Veselý, 52. a 64. Gwuzdz – 14. a 22. Kadlec, 22. Valčík. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Diváci: 320. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:0 – 1:0.

Ml. Boleslav: Koráb – Cieslar, Ekl, Heczko, Vojtěch Veselý, Cvrček, Jiří Bouška, Rožnovják, Gwuzdz, Kadlec, Procházka, Brychca, Petr Veselý, Slaný, Fojta.

Brno: Bábíček – Kadlec, Fabián, O. Veselý, Jeski, Schneider, Pavla, Kotlas, Gremmel, Ondráček.