Nestor boleslavské, ale zejména holovršské, cyklistiky Ladislav Kubín oslavil v minulých dnech pětasedmdesáté narozeniny. Jak jinak, než mezi cyklisty v rámci Velké ceny Holých Vrchů .

Jako malý kluk začal s fotbalem, ale jakmile se dostal „přes rám“ otcova kola, zcela propadl cyklistice. A té nakonec věnoval i celý svůj život. Patří k zakladatelům cyklistického oddílu na Holých Vrších, ale nikdo si nedovede představit, aby chyběl při jakékoli cyklistické akci, doma i v zahraničí.

A vyhlášené cyklistické závody na Holých Vrších? Ty nesou rok co rok jeho rukopis manažera, trenéra, prostě „děvečky“ pro všechno.

Ladislav Kubín bydlí sice v Mladé Boleslavi, ale rozhodně tvrdí: „Jsem Holovršák, v Boleslavi jenom bydlím.“ A pro svou rodnou obec odevzdává všechny své síly. Nejen pro cyklistiku, ale i pro další věci veřejné.

Pro cyklistiku získal celou řadu cyklistických borců, kteří se vrcholově prosadili nejen doma, ale i v zahraničí. Za všechny jmenujme Jiřího Šťastného, Vladimíra Kyziváta, Roberta Bočka, Petra Dlaska, bratry Jiřího a Radka Polnické či Lenku Pekárkovou.

Největší vizitkou jeho funkcionářské činnosti je pořádání cyklokrosových závodů. Důvěra v Kubínovy mimořádné schopnosti proto do Holých Vrchů deleguje mistrovství České republiky a významné závody Českého poháru. Zcela mimořádnou událostí je silniční závod na Dobrovickém okruhu, který se jel letos už po pětapadesáté. Není třeba zdůrazňovat Kubínův podíl na atraktivnosti tohoto závodu od samého začátku.

Nejen při cyklistických akcích můžeme vidět tohoto „věčného mladíka.“ Je velkým příznivcem boleslavského fotbalu a nelení za mužstvem cestovat i na utkání venku. Fandí však i hokejistům.

A tak Ladislavu Kubínovi při jeho významném životním jubileu nelze nic jiného než popřát pevné zdraví a aby mu neutuchající elán a nadšení vydržely další řadu let!

VLADIMÍR NOVOTNÝ