Brno – Benátky 1:3

Benátečtí volejbalisté zvítězili ve volejbalové extralize mužů pošesté v řadě. Tentokrát zdolali poslední tým extraligy Brno na jeho palubovce.

Brno má finanční problémy, muselo propustit legii hráčů ze Slovenska a nastupuje se svými odchovanci. To Benátky, složené pouze z Čechů, mají letošní bilanci neuvěřitelnou. Celek z maličkého městečka dokázal ze 17 utkání 14x zvítězit a je v polovině základní části pouhé jedno vítězství za vedoucím Jihostrojem České Budějovice a jenom bod zaostává za druhým Zlínem.

Od úvodních míčů prvního setu bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Brno chybovalo na útoku a favorizované Benátky získávaly celkem snadno značný bodový náskok. Pak se však Brno zlepšilo a dokázalo stav srovnat na 19:19. Závěr setu však vyzněl jasně pro Benátky.

Ve druhém dějství si domácí udržovali až do stavu 5:4 nepatrný náskok, ale Benátky stav otočily a v dalším průběhu poměrně snadno dokráčely k výhře.

Ve třetím setu si Benátky vybraly slabší chvilku. Nedařilo se jim hlavně na příjmu a z toho vyplýval i nedůrazný útok, který byl snadnou kořistí Brna. Domácí volejbalisté tak po 22 minutách získali třetí sadu a snížili na 1:2.

Ve třetím setu se benátečtí volejbalisté vrátili ke své strojové hře a často donutili Brno k chybám. V závěru setu dominovali Benátečtí a poslední slovo měl hostující blokař Dittrich, který ukončil utkání ve prospěch Benátek.

Benátky: Řezníček, Kvasnička (14 bodů), Starý (11), Dlouhý (13), Steffan (6), Dittrich (15), libero – Habada. Střídali Michálek, Sobek, Němeček, Stanke a Junek. Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.

Sety: -21, -17, 17, -19, 85 minut, 280 diváků.

Další kolo volejbalové extraligy mužů se hraje v Benátkách v nezvyklý termín, a to ve středu 22. prosince od 19 hodin. VK Karbo Benátky přivítá na své palubovce u základní školy velmi nebezpečný tým Volleyball.cz ČZU Praha. Pražané v posledních čtyřech kolech vždy bodovali a v sobotu dokonce na své palubovce sesadili vedoucí Fatru Zlín z první příčky po vítězství 3:1.

Jedná se o poslední utkání Benátek v letošním roce. Po Novém roce se do Benátek opět chystá televize ČT4 Sport. V přímém přenose bude vysílat velmi zajímavý duel mezi Benátkami a dalším kandidátem na titul mistra ČR, Zlínem. Utkání se bude hrát 11. ledna 2011 od 18 hodin.