Ml. Boleslav – Znojmo 6:4

Papírové předpoklady v utkání florbalové extraligy hovořily jasně pro domácí florbalisty. Jenže narazili na soupeřův nečekaně tuhý odpor, takže utkání bylo otevřené téměř až do závěru.

Hosté šli do vedení už ve 2. minutě Petrem Slámou, naštěstí Jiří Bouška za čtyři minuty vyrovnal. Závěr třetiny se domácím nepovedl a inkasovali půl minuty před klaksonem z hole Mahra.

Hned po obrátce se podařilo Boleslavským Slaným vyrovnat, ale krátce na to udeřili opět hosté a Hanák je dostal do vedení. Fojta svou brankou stav vyrovnal na 3:3 a rozhodnutí tak měla přinést třetí třetina.

V ní začali lépe domácí a brankami Ekla a Voborníka získali dvoubrankové vedení. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale Znojmo se brankou Petra Slámy opět vrátilo do hry. Pět minut před koncem se střelecky prosadil Jiří Bouška. Na na tento úder už hosté nestačili reagovat.

Branky: 19. J. Bouška, 21. Slaný, 27. Fojta, 43. Ekl, 45. Voborník, 56. J. Bouška – 2. P. Sláma, 20. Mahr, 22. Hanák, 52. P. Sláma. Rozhodčí: Janeček, Sekanina. Diváci: 180. Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1.

Sokol Mladá Boleslav: Hruška – Heczko, Ciseslar, Brychca, P. Bouška, Novotný, Ekl, V. Veselý, Voborník, Cvrček, J. Bouška, Gwuzdz, Kadlec, Procházka, Rožnovják, Slaný, P. Veselý, I. Veselý, Fojta. Trenér Jiří Stožický.

V dalším utkání doma v boleslavské sportovní hale se florbalisté Sokola představí ve středu 7. října od 20.30 hodin a soupeřem jim bude FbC Liberec.