Na závodišti Rachvala v Dolním Bousově se jel 33. ročník autokrosových závodů, čtvrtý závod letošního TIMESEAL mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu. Pořadatelé z místního Autoklubu Proclima měli letos mimořádně nepříznivé podmínky pro jeho přípravu.

Technickou přejímkou prošlo 83 jezdců všech kubatur. Časový plán jednotlivých jízd byl přesně dodržován a proto zbylo vždy dostatek času na dokonalou úpravu závodní tratě o kterou se podělily firmy Svoboda Dolní Bousov a H-Intes Bakov nad Jizerou. S určitostí se dá říci, že při tomto závodě byla trať v Dolním Bousově připravena před závodem i v jeho průběhu nejlépe v historii. Neděle přinesla téměř ideální počasí a tak tisícovka diváků viděla krásné a dramatické závody.

Nejmladší adepti autokrosového zápolení děti od 5 do 15 let v divizi Racer Buggy jezdili vždy první na upravené trati.

Výsledky finálových jízd dolnobousovského autokrosu 2009:

RB 250 ccm: 1. Petr Nikodém, 2. Milan Vaněk, 3. Lukáš Nikodém.
RB 160 ccm: 1. Adéla Zoubková, 2. Dominik Prokop, 3. Vojtěch Vaculík.
RB 125 ccm: 1. Václav Tříska, 2. Adam Prokop, 3. Lukáš Nikodém.

Divize Junior Buggy patřila tradičně k jezdecky nejpočetnějši obsazeným třídám. Také v bousovském závodě potvrdili svoji dobrou kvalitu bratři Kupcové. Matyáši Zemanovi se v průběhu jízdy podařilo po chybě Radomíra Kupce vybojovat stříbrný věnec.
Junior Buggy 600: 1. Karel Kupec, 2. Matyáš Zeman, 3. Radomír Kupec.

Velmi zajímavé souboje jezdců mohli diváci sledovat ve finále Divize 6 plechových vozů. Bousovský Pavel Svoboda se ze třetího průběžného pořadí dlouho neradoval. Pro poruchu motoru hned v prvním kole musel ze závodu odstoupit. Na třetím místě dojel Boleslavák Bret.
Divize 6: 1. Tomáš Jánoš, 2. Tomáš Handík, 3. Jiří Bret.

Vítězství boleslavského Jana Bartoše v Divizi D 1 bylo zasloužené. Radost udělal bousovským příznivcům svý třetím místem Martin Svoboda.
Divize D 1: 1. Jan Bartoš, Mladá Boleslav, 2. Martin Svoboda, 3. Jan Brožek.

Vedoucí jezdec letošního mistrovství ČR Divize 3 A Vít Nosálek potvrdil i v Dolním Bousově svoje kvality.
Divize 3 A – 1600: 1. Vít Nosálek, 2. Jiří Svoboda, 3. Tomáš Pospíšilík.

V nejsilnější kubatuře Divize D3 – 4000 ccm vyhrál měřený trenink Petr Turek, v rozjížďkách si ale nejlépe vedl Petr Bartoš. Finále se startovalo celkem třikrát. Při prvním startu předvedl hned v první zatáčce kotrmelec Roman Kalvoda, vyřazen ze závodu byl pro technickou závadu i Tadeáš Staněk.
Na stejném místě došlo ve druhém startu opět ke kolizi, po které byl závod opět zastaven. Z dalších bojů byli pro poruchu auta vyřazeni Turek s Vaculíkem. Marek Stloukal předvedl akrobatický skok, ale jeho vozidlo zůstalo nepoškozeno.
Po třetím startu se vedení prořídlého startovního pole ujal Petr Bartoš a na své „domácí“ bousovské trati si dojel pro další vítězství. Druhé pořadí si vybojoval Honza Smrž a pro vavřínový věnec si na stupně vítězů došel nestor autokrosových jezdců Jaroslav Hošek, který se prodral před Stloukala několik desítek metrů před cílem.
D3 – 4000 ccm: 1. Petr Bartoš, 2. Jan Smrž, 3. Jaroslav Hošek.