Ml. Boleslav – Grünenmatt 5:4

Mezinárodní přátelský florbalový zápas mezi Billy Boy Mladá Boleslav a švýcarským ligistou UHC Grünenmatt přinesl v mladoboleslavské sportovní hale florbal se všemi atributy vysoké sportovní úrovně - rychlost, tvrdost a kombinační i individuálně nápaditou hru.

Téměř 380 diváků vidělo vydařenou přípravu před pražským megaturnajem Czech Open, kterého se oba týmy zúčastní v kategorii Elita.

Domácí tým vstoupil do utkání aktvně a měl mírnou převahu, kterou v 7. minutě využil ve vedoucí gól Kadlec – 1:0.

Na konci úvodní desetiminutovky se v přesilovce prosadil soupeř, který freestylem srovnal na 1:1.

Když už se zdálo, že se týmy rozejdou na přestávku se smírným skórem, chvilkovou nesoustředěnost domácí obrany vteřinu před sirénou využili Švýcaři k vedení – 1:2.

V druhé třetině nastoupil tým Billy Boy s jasným cílem – srovnat stav a pokusit se opět získat vedení. To se podařilo. Nejdříve se v přesilovce uvolnil Radim Křenek a vyrovnal – 2:2 a v přesilovce 5 na 3 se prosadil ještě Petr Novotný – 3:2. Soupeř však v 33. minutě srovnal na 3:3 a za tohoto stavu se šlo do třetí třetiny.

Ve třetí třetině Radim Křenek dvěma brankami získal pro Billy Boy rozhodující náskok a připsal si tak čistý hattrick. Soupeř už stačil kontrovat jen snížením na 5:4.

V soutěži nájezdů byl úspěšnější soupeř – 2:3.