Šlágrem 20. kola nejvyšší volejbalové ligy mužů bude dnes od 18.10 hodin bezesporu televizní dohrávka mezi druhým a třetím týmem soutěže.

VK Karbo Benátky, který letos dokázal neuvěřitelný obrat k lepšímu a vyšplhal se až na průběžné druhé místo, přivítá na své palubovce v nové sportovní hale u základní školy v Benátkách třetí celek v pořadí – Fatru Zlín.

Hosté se opírají o zkušenosti reprezentačního nahrávače Petra Zapletala. Tým nastoupí pod vedením kapitána týmu Marka Tomáše, s liberem Obdržálkem a třetím nejvíce bodujícím mužem extraligy Janem Krbou (295 bodů).

I Benátky mají velmi zkušený tým s řadou bývalých reprezentantů. Za zmínku stojí nahrávač Pavel Řezníček, libero Petr Habada, smečaři Karel Kvasnička, David Steffan a Vladimír Němeček, dále blokaři Aleš Dittrich a Pavel Starý, statisticky nejlépe hodnocený blokař (85 bodů blokem, celkem 232 bodů) a univerzál Marek Dlouhý (266 bodů).

Utkání přenáší přímým přenosem ČT4 sport. Vítěz utkání se může bodově dotáhnout na vedoucí Jihostroj České Budějovice, který na domácí palubovce prohrál s SKV Ústí nad Labem.

ZDENĚK ŠOLC