Nepříznivé počasí a rozbahněná trať měly vliv na nižší účast startujících 76. ročníku Běhu Štěpánkou, který se běžel zároveň jako 12. ročník Běhu Emila Zátopka, 14, ročník Memoriálu Luboše Kysely v mílařích a krajský přebor Libereckého kraje.

Hvězdou v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi byl atlet AC Mladá Boleslav Jiří Miler, který si doběhl pro prvenství v mílařích i v hlavním závodě mužů.V ženách měla nejvíce sil turnovská Mullerová.

Výsledková listina jednotlivých kategorií Běhu Štěpánkou:

Předžáci (2000 a mladší) – 250 m: 1. Zoulík (Újezd n. L.) 0,55, 2. Salač (MB), 3. Hodboď (Nymburk), 4. Topfer (AC MB), 5. Hercík (Ústí n. l.), 6. Gregora (MB), 7. Hlaváček (AC MB), 8. Vilt (Újezd n. L.), 9. Převrátil (AC MB), 10. Pavlíček (MB), 11. Vilt (Újezd n. L.), 12. Čermák (Smrčí), 13. Lhotka (MB), 14. Vojtík (AC MB), 15. Tomáš Vorel (Dětenice).

Předžákyně (2000 a mladší) – 250 m: 1. Šimková (Újezd n. L) 0,55, 2. Parásková (Kotlářka), 3. Hamplová (Újezd n. L.), 4. Palačtuková, 5. Hejdrichová (obě AC MB), 6. Konejlová, 7. Kašparová (obě Újezd n. L.), 8. Natalie Bušková, 9. Vaňková, 10. Denisa Bušková (všechny AC MB).
Předžáci (1998 – 1999) – 480 m: 1. Jech (Liberec), 2.Zoulík (Újezd n. L.), 3. Jouza, 4. Zakonov (oba AC MB), 5. Melich (Turnov), 6. Srnec, 7. Neumann (oba AC MB), 8. Martin Vorel (Dětenice).

Předžákyně (1998 – 1999) – 480 metrů: 1. Folová, 2. Veselá, 3. Tuzarová (všechny AC MB), 4. Ederová (MB), 5. Schmidtová, 6. Reichlová (obě Turnov), 7. Penzkoferová (Benátky), 8. Solničková, 9. Kopčanová, 10. Martincová (všechny AC MB).

Mladší žáci (1996 – 97) – 800 m: 1. Hodboď (Nymburk) 2:50 2. Vošvrda, 3. Schonfeld (oba AC MB), 4. Pacholík (Turnov), 5. Kubš, 6. David Konejl (oba Újezd n. L.), 7. Prokop, 8. Žambera (oba AC MB), 9. Krouza (Turnov), 10. Stejskal (AC MB).

Mladší žákyně (1996 – 1997) – 800 m: 1. Morávková, 2. Ryndová (obě AC MB), 3. Piskorová (Turnov), 4. Alexandra Penzkoferová (Benátky), 5. Papíková (Č. Lípa), 6. Caldová (Liberec), 7. Kohoutová (Újezd n. L.)

Starší žáci: (1994 – 1995) – 1500 m: 1. Pabišta, 2. Suchý, 3. Mlčoch (všichni AC MB), 4. Bláha (ABK Liberec), 5. Zeman (Slovan Liberec), 6. Iluska (Turnov), 7. Lukovec, 8. Mazánek, 9. Pešán (všichni AC MB).

Starší žákyně (1994 – 1995) – 1500 m: 1. Čermáková (Turnov), 2. Půčková (Nový Bor), 3. Kubová, 4. Škodová, 5. Drahozalová, 6. Košáková, 7. Dědková, 8. Jelínková (všechny AC MB).

Dorostenci – 3000 m: 1. Papík (Č. Lípa) 12:00, 2. Zach (Walldorf, SRN), 3. Tichý (Liberec), 4. Kubový (MB).

Dorostenky – 2400 m: 1. Jana Nováková (Č. Lípa) 10:56, 2. Lenčová (Jablonec), 3. Pavlíčková (Turnov), 4. Staňková, 5. Sklenářová (obě AC MB).

Junioři – 3000 m: 1. Kučera 11:12, 2. Tomek (oba Liberec).

Juniorky – 2400 m:: 1. Koťátková (AC MB).

Ženy – 2400 m: 1. Millerová (Liberec) 9:53, 2. Cibulková (AC Ml. Boleslav), 3. Šebelková (Č. Lípa), 4. Lenčová (Bezno).

Mílaři muži – 3000 metrů: 1. Miler (AC MB) 10:57, 2. Ježek, 3. Schulhof (oba Liberec), 4. Emmerich (Walldorf, SRN), 5. Drahoňovský (Turnov), 4. Meyer, 7. Fischer (oba Walldorf, SRN), 8. Zakonov 8. Habbelt (obaMl. Boleslav).

Muži vytrvalci – 8400 m: 1. Miler 33:05, 2. Čivrný (Semily), 3. Urie (AC MB), 4. beránek (Rovensko), 5. Pělant (EPO Team MB).

Muži vytrvaqlci (1960 – 69) – 8400 m: 1. Šolc (AC MB) 38:11.
Muži vytrvalci (1950 – 59) – 8400 m: 1. Bufka (Č. Lípa) 37:47) , 2. Vácha (Jablonec), 3. Trejbal (SKP Ml. Boleslav).
Muži vytrvalci (1949 a starší) – 8400 m: 1. Dvořák (Velké Hamry).