Tři tituly mistrů České republiky přivezli ze šampionátu v benčpresu mladoboleslavští siloví trojbojaři.

Kyptová byla první v kategorii do 75 kg výkonem 135 kg, Rovná zvítězila ve váhové kategorii do 60 kg výkonem 90 kg a Roman Maršálek získal titul v kategorii do 90 kg.

Maršálek pokořil navíc vlastní národní rekord, kdy ve své váhové kategorii vzepřel téměř trojnásobek své hmotnosti, úctyhodných 260 kg! Zlepšil tak svůj dosavadní rekord v této váhové kategorii o celých 25 kg, který držel od loňského republikového šampionátu. Na druhém místě skončivší závodník zaostával téměř o 50 kg.

V absolutním pořadí 57 nejlepších tlakařů pak vybojoval Maršálek druhé místo za Jiřím Havrdou, dlouholetým reprezentantem a nejlepším benčarem v ČR, pokořujícím hranici 300 kg.

„Jsem samozřejmě velmi rád, že se mi podařilo zvítězit a zase trošičku zvednout své osobní maximum, kterým dosud bylo 250 kg na loňském Mistrovství světa,“ řekl po závodě Maršálek. „Trošku mě ale mrzí, že jsem si nedokázal splnit vlastní cíl, který byl stanovený ještě trochu dál. Nedokázal jsem se patřičně motivovat a soustředit, byl jsem zbrklý, a nevyužil sílu celého těla, což je při submaximálních zátěžích velmi nutné. Prostě jsem zvedal jen rukama, a ztratil tak nějakých 5 až 10 kilo. Tahle disciplína je neuvěřitelně o technice. Rád bych ještě dodal, že závody byly po všech stránkách naprosto fantasticky zorganizovány pořádajícím trutnovským oddílem,“ řekl na závěr Roman Maršálek.

Závod byl zároveň nominačním závodem na Mistrovství Evropy a světa, které se koná za několik měsíců.