Benátky – Liberec 3:1

Volejbalisté Benátek dokázali potřetí v této sezoně stejným výsledkem 3:1 zvítězit nad úřadujícím vicemistrem ČR Duklou Liberec a udržet se v silné trojce s Jihostrojem České Budějovice a Fatrou Zlín. Mezi Benátkami a čtvrtou Ostravou je již 11 bodů rozdíl.

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. První setbol utkání získal benátecký Marek Dlouhý přesnou smečí z vedlejšího kůlu, a když liberecký hráč v další rozehře zamířil do autu, domácí se ujali vedení 1:0 na sety.

Stejně jako první set začal i druhý. Obě družstva se bodově hlídala až do stavu okolo deseti bodů. Pak však při podání benáteckého nahrávače Pavla Řezníčka získávají Benátky rozhodující náskok, který si postupně navýšily až na rozdíl sedmi bodů.

Marek Dlouhý získal pro Benátky první setbol, ale Dukla se nevzdala a třemi body v řadě se Benátkám přiblížila. Až zkažené podání Liberce dovoluje ukončení setu a domácí vedli 2:0 na sety.

V třetím setu začala mít Dukla od úvodních míčů značně navrch. Svou převahu uplatnila i v závěru setu a snížila tak stav utkání na 2:1 pro Benátecké.

Úvod čtvrté sady byl velmi rozháraný, čehož dokonale využili domácí hráči k velmi slušnému bodovému nástupu. V závěru se však Dukla zlepšila ve všech herních činnostech a dokázala se při podání Nesvačila přiblížit na rozdíl jediného bodu. Benátky však šanci na výhru nepustily a získaly tak plný počet bodů.

Trenér Benátek Lubomír Vašina: „Myslím si, že i přesto, že první dva sety vypadaly bodově celkem jednoznačně, tak to byl těžký a litý boj. Naš vítězství je zasloužené.“

Kapitán Benátek Pavel Starý: „Velmi důležité vítězství v boji o pozice před play off.“

Sestava Benátek: Řezníček (3 body), Němeček (11), Dittrich (7), Dlouhý (20), Steffan (17), Starý (12), libero Habada. Střídal Michálek (1). Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.

V sobotu 12. března přivítá VK Karbo Benátky ve své sportovní hale jeden z nejlepších celků naší republiky – Jihostroj České Budějovice. Celý sobotní den budou probíhat v benátecké sportovní hale závody ve společenských tancích. Proto je mistrovské utkání posunuto až do nočních hodin. Samotný začátek utkání bude až v 19.30 hodin a sponzorem utkání je stylová hospůdka, držitel tří hvězdiček z pořadu „Ano šéfe“ Šťastný hroch.

ZDENĚK ŠOLC