Ml. Boleslav – Jablonec 19:24

Boleslavští házenkáři se v druholigové soutěži představili poprvé domácímu publiku.

V úvodních minutách se hrála oboustranně vyrovnaná a tvrdá házená. Hráči Jablonce se ujali vedení a udržovali si minimální brankový náskok. Házenkáři HC Auto Škoda neproměnili několik šancí a dovolili hráčům Jablonce, aby jim v 16. minutě odskočili na rozdíl čtyř branek, a vedli tak 10:6. Obě družstva odešla o poločase do kabin za stavu 13:11 pro ELP Jablonec.

Ve druhém poločasu hráči Jablonce ještě více přitvrdili. Nejen v prvních deseti minutách byl každý útočný pokus domácích zastaven úderem do obličeje či krku. Rozhodčí těmto zákrokům přihlíželi s úsměvem na rtech a trestali je jen formou rozehrání devítimetrového hodu. Hráči HC Auto Škoda se nedokázali s pojetím této hry vyrovnat.

AŠ: Kuka, Martínek – Picek, V. Kuchta 3, Homolka, Beckert 3, J. Janhuba, B. Kábrt, Šebek 2, F. Janhuba, T. Houška 2, A. Pavlíček 6, M. Novák 3, Rakušan.

„Dostali jsme „nabančíno“, ale s tím se musíme umět vypořádat. Zápas se podle mě rozhodoval na začátku druhé půle, kdy jsme dvanáct minut nedokázali vstřelit branku. Navíc jsme neproměnili čtyři sedmimetrové hody, ta o se pak nedá vyhrávat,“ uvedl po utkání trenér Auto Škody Petr Kulas.