Bělá p. B. – Hr. Králové 32:25

V 5. kole druhé ligy házené mužů se v Bělé představil soupeř, jehož osu tvoří především zkušení hráči. Domácí však šli do zápasu s jasným cílem – zvítězit. To se jim zaslouženě podařilo.

Již od úvodních minut si Bělá vytvořila mírný náskok. Dařila se spolupráce Aleše Stacha se spojkami, ale i přechod do rychlého protiútoku z „druhé vlny“. Hosté podle očekávání skórovali zejména po střelách ze střední vzdállenosti.

Po třígólovém rozdílu v prvním poločase domácí vstoupili výborně do druhé třicetiminutovky. Dařilo se jim v obranné činnosti a postupně navyšovali náskok.
V závěrečných minutách dostali příležitost hráči ze širšího kádru a téměř všem se podařilo zapsat do střelecké listiny.

Do ochozů si našlo cestu 150 spoékojených fandících diváků, kteří domácím hráčům vytvořili skvělé prostředí.

Petr Bartoň, trenér Bělé, řekl po utkání: „Pochválit musím všechny hráče. Předvedli dobrý kolektivní výkon. Jsem rád, že základní sestava vytvořila náskok a mohl jsem zapojit do hry i dorostence, kteří tak mohou získávat cenné zkušenosti.“

Nejvíce branek: Švec 6, Kubíček 6, Hrubý a Netrval po 4, Aleš Stach 3 – Kořínek 8, Michajlík 5. Poločas: 16:13.