Benátky – ČZU Praha 3:1

Benátečtí volejbalisté potvrdili v utkání proti poslednímu celku extraligy roli favorita a dokázali zvítězit 3:1 na sety. I soupeř předvedl kvalitní volejbal, ale na bezchybnou hru domácích to nestačilo. Vítězstvím si domácí s předstihem na 99% zajistili svoji účast v play – off - poprvé v historii. Před závěrem základní části se vyhřívají na krásném pátém místě.

Vstup do utkání sice patřil hostům, ale domácí volejbalisté postupně hru vyrovnali a v polovině prvního setu měli navrch, což potvrdili i v jeho závěru – 1:0.

Druhá sada byla až do koncovky hodně vyrovnaná. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale nevynucená chyba benáteckého smečaře znamenala, že Pražané proměnili druhý setbol a bylo vyrovnáno – 1:1.

Vyrovnané a dramatické až do koncovky bylo třetí dějství. Benátečtí závěr zvládli lépe a šli do vedení – 2:1.

Po prohrané koncovce třetího setu hosté jakoby rezignovali a výsledkem bylo až sedmibodové vedení domácího celku ve čtvrté sadě. Bez větších obtíží Benátky dotáhly utkání do vítězného konce.

Benátecký trenér Zdeněk Šmejkal: „Další vydařené utkání, kde nás Pražané neměli čím přehrát. Ve všech činnostech jsme byli lepší. Zaváhali jsme jnom ve druhém setu, který jsme si prohráli sami. Jsem samozřejmě s výhrou spokojen.“

Sety: 21, –24, 23, 13.

Sestava Benátek: Řezníček, Němeček, Kvasnička, Dittrich, Michálek, Dlouhý, libero Steffan. Střídali Starý, Břicháček, Metelka. Trenér Zdeněk Šmejkal, asistent René Šádek.

Extraliga mužů pokračuje dalším kolem ve čtvrtek. Benátky hrají v Liberci s místní Duklou od 18 hodin.

Doma se představí Benátky v sobotu 20. února od 17 hodin s DHL Ostrava. Ostrava jako čerstvý vítěz Českého poháru a aspirant na titul bude jistě velkým tahákem pro diváky. V posledním utkání na domácí palubovce nedokázaly Benátky proměnit čtyři mečboly v tiebreaku, když vedly dokonce 14:11 a podlehly 16:18.

ZDENĚK ŠOLC