Basketbalové starší dorostenky TJ Auto Škoda hostily v posledním kole základní části basketbalistky SK Aritmy Praha a Spartu B.
Vzhledem ke kolizi nedělního utkání s utkáním žen se utkání se Spartou B předehrávalo na 9. ZŠ. Domácí děvčata potřebovala v obou utkáních vyhrát, aby si udržela naději na účast ve finálové čtyřce. A i když sparťanky přijely posílené o hráčky extraligového áčka, tak domácí hráčky vlétly do zápasu namotivovány a plny odhodlání získat oba body z tohoto utkání.

Auto Škoda – Sparta B 114:45

Mladá Boleslav šla do vedení a ve čtvrté minutě vedla 14:2. Utkání mělo vysoké tempo a většinou se zakončovalo z rychlých protiútoků. Tomu odpovídalo i vysoké skóre, když v sedmé minutě vedly domácí hráčky již 26:11 a na konci první čtvrtiny 36:16. Ve druhé čtvrtině tempo mírně polevilo, ale přesto se hrál moderní basketbal a domácím vycházely rychlé protiútoky. K tomu se přidala vysunutá agresivní obrana a tak soupeřky dokázaly během druhé části dosáhnout pouze 9 bodů oproti 21 bodům domácích. V poločase na tabuli svítilo skóre 57:27 a hostující trenér byl z průběhu utkání a jeho výsledku mírně rozladěn.

Ve třetí čtvrtině pokračovala výborná hra boleslavských basketbalistek, která se místy měnila v exhibici. I skóre této čtvrtiny bylo přesvědčivé pro domácí hráčky, když zvítězily 26:8. V poslední čtvrtině dosáhly boleslavačky 31 bodů oproti 10 bodům hráček Sparty, a tak se konečné skóre přehouplo přes stovku. a domácí hráčky zvítězily po exhibičním výkonu.

Body a sestava TJ Auto Škoda: Kubínová a Michálková po 18, Baboráková a Černíková po 17, Kynčlová 10, Kolářová 9, Antošová 6, Bonaconzová, Osaulenko, Pechancová a Smejkalová po 4, Šulcová 3.

Trojky: 4:1. Šestky: 29/14: 33/13. Fauly: 23: 26.

Auto Škoda – Aritma 73:75

Po slabém začátku domácích hráček šla do vedení děvčata Aritmy, která si vytvořila v šesté minutě až sedmibodový náskok. V osmé minutě už ale vedly domácí hráčky 16:14, ale do konce čtvrtiny zvrátily vedení na svou stranu opět hosté a celou čtvrtinu vyhrály 23:19 i díky koši, který padl s klaksonem.
Druhá čtvrtina patřila Mladé Boleslavi, její hráčky v první minutě otočily skóre ve svůj prospěch a postupně si vytvořily až devítibodový náskok. Lepší závěr měla Aritma, která přesto v poločase prohrávala 37:42.

I většina třetí čtvrtiny patřila Mladé Boleslavi. Do její poloviny si udržovala pětibodové vedení a díky šňůře sedmi bodů vedla v osmé minutě o jedenáct bodů 58:47. Poslední minuta patřila hostujícím hráčkám, které snížily náskok domácích na rozdíl 5 bodů za stavu 59:54.

V dramatickém závěru si domácí hráčky držely vedení o 4 body až do třetí minuty. Pak se ze hry vytratil pohyb a na děvčatech začala být znát nervozita a strach o výsledek. Toho využily hráčky Aritmy a v páté minutě šli do vedení o dva body.

Domácí stačily srovnat, ale šňůra 7 bodů zakončená trojkou hostujících hráček rozhodla o celém utkání. V sedmé minutě se podařilo Mladé Boleslavi trojkou a jednou proměněnou šestkou za technickou chybu stáhnout vedení Aritmy na 4 body, ale v desáté minutě proměnily jeden trestný hod i hostující hráčky.

V posledních vteřinách vsadily domácí trenéři na střelbu za tři body a první střela znamenala úspěch. Pak ale zkušeně po oddechovém čase podržely míč hostující hráčky a nakonec zvítězily.

Boleslav tak prohrála smolně i další utkání s Aritmou a touto porážou se vzdálila naděje na účast ve finalové čtyřce. Teoretická šance sice ještě existuje, ale vše je v rukách hráček BK Junior, který má k dispozici ještě 3 utkání se slabšími soupeřkami, v nichž musí ve dvou vyhrát.

Body a sestava TJ Auto Škoda: Černíková 18, Antošová a Michálková po 10, Kolářová a Smejkalová po 8, Kubínová a Šulcová po 7, Kynčlová 5, Bonaconzová, Janů, Osaulenko, Pechancová.

Trojky: 4:2, Šestky: 24/13 : 25/15. Fauly 22: 19.