Oslavy vítězství v lize basketbalu staršího dorostu mohly naplno vypuknout po utkáních v Karlových Varech a Berouně. Dvě kola před koncem soutěže vyhráli boleslavští dorostenci v obou střetnutích na palubovkách soupeřů a nic už nemůže ohrozit jejich prvoligové prvenství!!!

Vítězství v lize je pěknou tečkou za úspěšnou desetiletou kariérou tohoto týmu od prvních basketbalových krůčků v dresu Auto Škody. Trenéři Hás, Pabišta a Šedina v příští sezoně předají hráče do mužstva dospělých s vynikajícími předpoklady.

Vítězné družstvo letošní ligové soutěže mohou příznivci basketbalu vidět ještě v posledních dvou zápasech sezony na domácí palubovce Městské sportovní haly v sobotu 17. dubna od 10 hodin proti BK Kladno a v neděli 18. dubna od 9 hodin proti BK Děčín.

Karlovy Vary – Auto Škoda 55:86

Ambiciózní družstvo Karlových Varů chtělo v tomto zápase uspět, a tak se od počátku hrálo ve vysokém tempu. Obě družstva přecházela do rychlých protiútoků. Lépe se to dařilo hostům, kteří si stále udržovali nejméně desetibodové vedení.

Hosté o svém vítězství rozhodli ve 3. čtvrtině, kdy skvělou obranou dvou klíčových domácích hráčů neumožňovali domácím skórovat. Naopak Boleslavským se dařilo své postupné útoky zkušeně zakončovat.

Rozdíl ve skóre byl před poslední čtvrtinou již téměř 30 bodů, a tak v poslední části hry si hostující hráči zkušeně tento náskok jen kontrolovali.

Body AŠ: Kejmar 30, Ďurech 14, Valc 14, Vida 11, Šebek 9, Bušek 6, Schiffmann 2, Hás.

Beroun – Auto Škoda 55:74

Důležitost utkání, kdy by hosté po vítězství byli už jasnými vítězi ligy, ubírala Boleslavákům na jistotě a soustředěnosti, a tak jejich hra byla neurovnaná.
Až teprve ve 13. minutě se Boleslavští několika trojkami od soupeře odpoutali a začali hrát svůj kombinační basketbal s využitím podkošových hráčů. Díky tomu měli v poločase pohodový devatenáctibodový náskok.

Pak však několika individuálními chybami pustili soupeře zpět do zápasu. Naštěstí to netrvalo dlouho, dokázali se uklidnit a do konce třetí části hry náskok vrátili na 18 bodů. Po dalším kratším zaváhání zapnul mladoboleslavský motor opět na plné obrátky. Závěr zápasu zvládli lépe a po zásluze zvítězili.

Body AŠ: Ďurech 17, Valc 17, Schiffmann 15, Kejmar 13, Šebek 5, Vida 4, Švancar 2, Loun 1.