V tvrdé konkurenci několika velikonočních běhů obstál 26. ročník Bakovského půmaratonu na výbornou jak účastí, tak výkony. Na start se postavilo v jednotlivých kategoriích 98 běžců, což sice bylo o devět startujících méně než loni, ale i přesto to svědčí o popularitě tohoto závodu.

Stejně jako loni si pro vítězství doběhl Robert Krupička, který patří k nejlepším evropským běžcům do vrchu. A stejně jaklo loni mu šlapal na paty Boleslavák Jiří Miler, jenž doběhl druhý. Bronz získal jablonecký Radek Linhart. Nejrychlejší ženou podobně jako v loňském závodě se stala Ivana Ducháčková z Unhoště, sledovaná Ivanou Škodovou z Úpice a lyžařkou Lucií Hrubou z ČZU Praha.

Nejrychlejším veteránem se stal Miloš Lambert z Milovic, který skončil jedenáctý absolutně a zvítězil v kategorii nad 40 let. Výborný čas zaběhl i vítěz kategorie do 50 let Miloslav Bém z Tanvaldu (1:21:14) a nejstarší kategorii vyhrál velezkušený Stanislav Groh z Vrchlabí.
Již osm let je Bakovský půlmaraton doprovázen Žákovským během kolem náměstí, ve kterém závodili chlapci a dívky od předškolního věku po dorostence (výsledky na jiném místě).

„Protože jsem trochu astmatik, nepříjemně se mi dýchalo zejména kolem Bítouchova, kde to bylo dost prašné. Se zaběhnutým časem jsem spokojen, byl dokonce lepší než loni, kdy bylo menší vedro,“ zhodnotil svůj výkon vítěz půlmaratonu Robert Krupička.

Chleba se lámal v závodě při nástupu do stoupání. „Když běžíš s Krupem (Krupičkou) do vrchu, připadáš si proti němu jako padesátiletý. Robert, to je úplně jiná úroveň,“ vyjádřil se pochvalně na adresu vítěze Bakovského půlmaratonu druhá v cíli Jiří Miler.

„Zatím se nás krize nedotkla, a tak jsme mohli nejlepším předat finanční prémie i věcné ceny podle původního plánu,“ rozloučil se s aktéry Bakovského půlmaratonu a diváky ředitel závodu Vladimír Koudelka.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Muži do 39 let: 1. Krupička (Valtěřice, 1:09:30), 2. Miler (AC Ml. Boleslav), 3. Linhart (Kerda Team), 4. Walenfels (Sokol Vinohrady, 5. Čivrný (Semily), 6. Veber (Tatran Chodov), 7. Daňko (Labe Tri Club), 8. Serbessa (Týn nad Vltavou), 9. Raxa (Author Tufo), 10. Hřích (SKP Most).

Muži do 49 let: 1. Lambert (Milovice, 1:19:10), 2. Ulma (neregistrovaný), 3. Vaněk (TSK Praha), 4. Bubeníček (Sokol Lhotka), 5. Svoboda (Maxtri Liberec).

Muži do 59 let: 1. Bém (Tanvald, 1:21:14), 2. Bufák, 3. Slaměný (oba Česká Lípa), 4. Kubr (Hvězda Pardubice), 5. Šádek (Lomnice n. P.).

Muži nad 60 let: 1. Groh (Vrchlabí, 1:40:53), 2. Dolejš (Klub přátel běhu), 3. Smutný (COOP Mn. Hradiště), 4. Holík (Liga 100 Praha), 5. Šteinc (Control Kladno).

Ženy do 34 let: 1. Ducháčková (Unhošť, 1:32:51), 2. Škodová (Maraton Úpice), 3. Hrubá (Rolnice), 4. Doubková (neregistrovaná), 5. Chocholoušková (Kerda Team).

Ženy nad 35 let: 1. Kubrová (Hvězda Pardubice), 2. Alferyová (Sokol Vinohrady), 3. Němečková (neregistrovaná), 4. Wolhrabová, 5. Holasová (obě Tragéd Team).