V prvním kole kvalifikace o ligu starších žákyň v basketbalu byla Auto Škoda Mladá Boleslav nalosována do skupiny s pořádajícím Kladnem a týmem BK Tábor.

O prvním postupujícím nebylo téměř pochyb, protože domácí Sokol Kladno disponuje vyrovnaným kádrem, jenž má již ligové zkušenosti z loňského ročníku a svou převahu vyjádřil v obou svých zápasech, v kterých zvítězil nad BK Tábor 76:42 a nad Auto Škodou 107:39. O druhé postupové místo se „popraly“ výběry Mladé Boleslavi a Tábora.

Auto Škoda – BK Tábor 66:67

Od úvodních vteřin se jednalo o vyrovnaný boj a bylo jasné, že o výsledku budou rozhodovat maličkosti a možná i trocha štěstí. První čtvrtina patřila herně boleslavským hráčkám, ale svou převahu nedokázaly vyjádřit bodově.

Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a oba týmy se střídaly ve vedení, nic méně ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit výraznější bodový náskok
Boleslavským se příliš nevydařil vstup do třetího dějství a hráčky Tábora toho využily k poodskočení na rozdíl osmi bodů.

V průběhu poslední čtvrtiny nasadil boleslavský tým agresivní „pres“ obranu a díky tomu se podařilo dostat soupeřky pod tlak. V dramatickém závěru se Boleslavačkám pět vteřin před koncem podařilo vyrovnat.

V následném rychlém protiútoku přišel boleslavský faul a následovaly dva trestné hody soupeře. První zůstal neproměněn a napětí narůstalo. Všem bylo jasné, že poslední hod celého střetnutí může o všem rozhodnout. Bohužel pro Mladou Boleslav i rozhodl. Hráčka Tábora prokázala pevné nervy a přesnou střelou poslala svůj tým do ligy.

I přes porážku si zaslouží boleslavské hráčky pochvalu za nasazení a bojovnost.

Ani tato porážka nezavírá Auto Škodě možnost postupu mezi basketbalovou elitu, ale o konečném složení ligových týmů se rozhodne v druhém kvalifikačním kole, v němž se Mladá Boleslav střetne v dvojzápase o postup s týmem BaK Plzeň.

Sestava AŠ: Andltová 17, Bartošová 10, Čermáková 5, Hollósi, Chlistovská 4, Kubínová 28, Levová, Naimanová 16, Nepokojová, Vodseďálková 25.

JIŘÍ MLADÝ