Bakovské házenkářky dosáhly skvělého úspěchu v kvalifikaci o první ligu v národní házené. V konkurenci šesti družstev si spolu s Blovicemi vybojovaly postup.

Po historickém vítězství ve Středočeském oblastním přeboru se ženy Bakova utkaly na domácím hřišti v kvalifikačním turnaji o 1. ligu s těmito družstvy: TJ Sokol Blovice, Baník Most NH, TJ Spartak Modřany, Draken Brno a SK Rubena Náchod. Do první ligy měly právo postupu první a druhé družstvo v celkové tabulce turnaje.

První den turnaje bakovské hráčky zvládly a porazily Draken Brno 13:12 (8:3). Ještě tentýž den je čekal zápas proti družstvu TJ Sokol Blovice. Zápas se hrál za velkého vedra a v prvním poločase útočné řady Bakova jen ztěží ohrožovaly branku Blovic. V druhém poločase se hra domácích hráček výrazně zlepšila, ale ani to nepomohlo a Bakov prohrál 13:17 (5:8).

Druhý den Bakov čekalo ještě tento rok prvoligové družstvo TJ Spartak Modřany. Bakovská děvčata prohrála o jediný gól první poločas. Ve druhé části se však nadechla k drtivému finiši a soupeře nakonec udolala 10:8.

Také v dalším utkání proti srdnatě bojujícímu družstvu Baník Most NH dotáhla bakovská děvčata své snažení do vítězného konce 18:16 (9:8).

Po sobotním programu již byl znám vítěz kvalifikace, když s předstihem se jím stalo družstvo TJ Sokol Blovice, a zajistilo si tak postup do první ligy.
Ve hře ale bylo ještě druhé postupové místo, o které se v přímém souboji v úplně posledním utkání celého turnaje popral domácí TJ Sokol Bakov s družstvem SK Rubena Náchod.

Trenér Bakovských věděl dobře už před utkáním, že jedině výhra posune Bakov do první ligy. Remíza, natož prohra, Bakova by hrála do karet Náchodu. V prvním poločase utkání, na něž přišlo opravdu nečekaně mnoho diváků, se skóre přelévalo ze strany na stranu. V poločase tak prohrával Bakov rozdílem pouhé branky, což ještě dávalo naději do druhé půle.

V druhém poločase rozjela děvčata Bakova brankostroj a soupeře porazila 23:18 (10:11) a skončila tak na druhém postupovém místě!

Bakovská děvčata si v kvalifikaci vysloužila i několik individuálních ocenění: Monika Bártová byla vyhlášena jako 3. nejlepší brankářka turnaje, Lucie Mrákotová jako 2. nejlepší hráčka v obraně. Monika Beranová se stala 2. nejlepší střelkyní, a navíc získala titul nejlepší útočnice turnaje.

Družstvo Bakova absolvovalo kvalifikaci ve složení: Monika Bártová – Lucie Mrákotová, Kateřina Pěnkavová, Lucie Svobodová, Romana Chamerová, Šárka Pelikovská, Petra Puskajlerová – Kristýna Cecavová, Monika Beranová, Simona Vaníčková, Lucie Navrátilová, Lucie Bártová, Lucie Bejdová. Trenérem družstva byl Miroslav Beran a vedoucím Michal Štěpánek.

Momentálně čeká družstvo krátký, zasloužený odpočinek a poté tvrdá práce, neboť ligová sezona začíná již v půlce srpna.

Šťastný trenér bakovských házenkářek Miroslav Beran po úspěšně skončené kvalifikaci řekl: „Musím vyseknout poklonu celému našemu družstvo za výkon, kterým se nejen v kvalifikaci, ale po celou sezonu prezentovalo. A rád bych ještě poděkoval všem, kteří si v kvalifikaci našli cestu do ochozů a dokázali udělat děvčatům opravdu parádní atmosféru. Věřím, že si najdou cestu k povzbuzení i na prvoligové zápasy v příštím ročníku. A velké poděkování patří i všem sponzorům, bez kterých by tento úspěch nejspíš nebyl.“

Výsledky kvalifikačních zápasů:
Most – Blovice 9:23, Brno – Bakov 12:13, Náchod – Modřany 12:11, Blovice – Bakov 17:13, Náchod – Most 26:15, Modřany – Brno 13:12, Blovice – Náchod 22:20, Bakov – Modřany 10:8, Most – Brno 14:12, Modřany – Blovice 5:10, Náchod – Brno 20:19, Bakov – Most 18:16, Brno – Blovice 10:14, Most – Modřany 12:24, Bakov – Náchod 23:18.

Konečné pořadí kvalifikace: 1. TJ Sokol Blovice 86:57 10 bodů, 2. Sokol Bakov nad Jizerou 77:71 8, 3. SK Rubena Náchod 96:90 6, 4. TJ Spartak Modřany 37:56 4, 5. Baník Most NH 66:103 2, 6. Draken Brno 65:74 0.