Vynikající výkony mladých atletů AC Mladá Boleslav v letošní sezoně nejsou náhodné. Je třeba za nimi vidět i kvalitní práci trenérů mládežnické základny.

Obdiv a uznání bezpochyby zaslouží trenér Bohumil Zítka, který má v péči dvojici Jan Hrnčíř – Martin Vinš, která je ozdobou české dorostenecké atletiky.

Trenérem dalších medailstů z republikových soutěží je Čeněk Kočí. Ten se věnuje kladivářům Dvořákovi a Pumrovi, kteří patří k elitě republikové mládežnické atletiky. Především Dvořák, věkem ještě junior, odevzdává skvělé výkony i v dospělé kategorii.

Další parádní disciplínou boleslavské atletiky je oštěp. Za to patří poděkování bývalému vynikajícímu oštěpaři, nyní trenéru, Miroslavu Doležalovi. Skvěle si vede jeho svěřenec Michal Burián, ale jsou zde i další i v kategorii děvčat.

Příznivci lehké atletiky budou mít možnost vidět v akci všechny medailisty z dorosteneckého a juniorského šampionátu ve 3. kole 1. ligy, které se uskuteční 11. července na Atletickém stadionu Jana Železného v Mladé Boleslavi, který po čase začal splňovat podmínky k uspořádání tohoto podniku.