Po tříleté pauze tak budou moci Boleslaváci opět vybírat nejlepšího sportovce roku. „Několik změn samozřejmě uděláme, tou nejhlavnější je asi fakt, že zatímco dříve byla anketa určená všem sportovcům z celého okresu, tentokrát budeme vybírat pouze v Mladé Boleslavi,“ upřesnil Daniel Marek. Nominovat své favority můžete už nyní!

V první vlně můžete posílat návrhy nominovaných sportovců, kolektivů, či trenérů. Konkrétně jsou vypsány kategorie: jednotlivec, kolektiv dospělých, kolektiv mládeže, krajánek, talent do 18 let, trenér a cvičitel. Navrhovat je ale možné i laureáty síně slávy mladoboleslavského sportu.

Podmínkou pro zařazení do konečné nominace je propojení s Mladou Boleslaví (členství v klubu z Mladé Boleslavi, popř. bydliště nebo tréninkové zázemí ve městě) a úspěchy na soutěžích světového, evropského nebo celorepublikového formátu v roce 2018.

Jméno nominovaného se základním výpisem úspěchů za rok 2018 posílejte do soboty 12. ledna na email sportovec@mb-net.cz. Po sesbírání návrhů vznikne konečná nominace pro samotné hlasování v anketě.

O definitivním pořadí bude rozhodovat odborná komise, složená z více než padesátky sportovních funkcionářů, novinářů, zástupců města a významných osobností sportovního a veřejného života z Mladé Boleslavi.
O hlasování samozřejmě nepřijde ani veřejnost. Na webu města bude spuštěna anketa, kde z desítky nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 budete vybírat svého favorita pouze a jen vy.

Samotné hlasování, jak mezi odborníky, tak návštěvníky webu, poběží do soboty 16. února. Jména vítězů se pak dozvíte na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v mladoboleslavském Domě kultury ve čtvrtek 28. února. Začátek slavnostního předávání bude v 18 hodin a vstupné na akci se platit nebude.