Byl hvězdou večera. A to nejen díky vyhodnocení kategorie Sportovní hvězda Deníku. Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Českolipska se florbalista Štěpán Slaný nezdráhal odpovídat na jakékoliv otázky, jež mu před početným publikem pokládal moderátor Ondřej Krátoška.

Líbilo se vám vyhlášení ankety?
Z pozice sportovce se mi takové akce samozřejmě líbí. Potkám se s ostatními, máme trochu času na popovídání a zhodnocení. Z pozice florbalisty se mi líbila ještě více. Tenhle sport „jede“ a jsem rád, že na to slyší veřejnost, město i novináři a odborníci.

Převzal jste dvě ocenění: kategorii Krajánek roku a Sportovní hvězda Deníku. Počítal jste s tím?
Přiznám se, že s krajánkem jsem maličko počítal. Mám za sebou poměrně úspěšný rok a bronzová medaile byla indicie v tom, že by to letos mohlo vyjít. To, že jsem získal Sportovní hvězdu, jsem absolutně nečekal. Ani v těch nejbláznivějších myšlenkách bych nevěřil, že florbalista dostane absolutně nejvíc hlasů. Je to ocenění pro celý florbal, za těch 17 let, co na gymnázium přivezli první hokejky, se náš sport neuvěřitelně změnil, jsem rád, že na tom mám svůj podíl a lidé si toho váží. Je příjemné dokázat věci, o kterých jsem v mládí snil a vypadaly jako naprostá utopie. Doufám, že můj příběh bude inspirující i pro další sportovce. Je to hlavně o každodenní dřině a víře v úspěch. Stojí to za to!

Na pódiu při přebírání ceny jste mimo jiné děkoval i své přítelkyni Anetě. Jak poté reagovala?
Byla hodně překvapená, myslím, že to ode mne moc nečekala. Nejsem typ člověka, co moc rád vystupuje na veřejnosti, tak spíš čekala rychlé poděkování a odchod zpátky na židli. O to víc ji to potěšilo. Myslím ale, že poděkování bylo na místě. Můj denní režim je neuvěřitelně náročný. Ráno pracuji na administrativních věcech, odpoledne jdu trénovat mládež či muže a večer mě čeká Mladá Boleslav. Do toho si florbalem de facto nevydělávám a musím myslet ještě na další věci… Není to se mnou jednoduché, ale štěstí je, že Anet florbal také hraje a celkem to chápe.

Měla z těch ocenění radost?
Určitě! Anet mé úspěchy velmi prožívá, protože ví, jak mně na florbale záleží. Ostatně nefandí jenom ona, ale fandí celý klub a jeho okolí, proto všechny mé úspěchy přisuzuji klubu. Florbal v Lípě má fantastickou základnu.

Co vás čeká v následujících týdnech a měsících?
No tak teď s Mladou Boleslaví začne ostrá příprava na play off. Zatím jsme na výborné druhé pozici za suverénním Tatranem Střešovice, na konci ledna se ještě zúčastním přijetí u primátora v Boleslavi a dalších oficialit ohledně zisku bronzové medaile. V reprezentačním kalendáři je naplánováno několik soustředění a dubnový turnaj ve Švédsku. Nyní se řeší nový reprezentační trenér. Pokud bude zvolen nový, již třetí, tak mě čeká opět další přesvědčování, že do reprezentace patřím a zasloužím si být jejím stálým členem. A co se týká českolipského FBC, tak pomalu finišují všechny soutěže. Pevně věřím, že konečně zvládneme postup s A- týmem mužů do první ligy a s juniory do extraligy. Jsou to naše výstavní celky a rád bych, aby dělaly reklamu již v nové hale. V České Lípě se nenajde asi nikdo, kdo se do této haly těší víc, než já.