„Bylo to náročné, ale máme to za sebou!“ mohou zvolat zaměstnanci Boleslavského deníku. Ti od pátečního uzavření hlasovacích uren ankety Nejúspěšnější sportovec Mladoboleslavska 2010 byli zamčeni v redakci v Železné ulici a počítali hlasy.

V pondělí okolo 22 hodiny byly známy výsledky ve všech devíti kategoriích! Výsledky, které se dozví boleslavská sportovní veřejnost přesně za týden v 18 hodin. Výsledky, na něž netrpělivě čekají všichni nominovaní a také jejich fanoušci.

Kdo vyhraje letos? Obhájí titul z loňska mladý fotbalista Jan Chramosta? Nebo mu ho vyfoukne někdo jiný? Asi největší očekávání vyvolává kategorie kolektivů. Zde se loni do tradičního souboje fotbalistů s hokejisty vmísila křehká krása ze Slovanky a prestižní trofej chlapcům vyfoukla.

Letos se ale okruh možných vítězů ještě rozšířil: na výsluní se tlačí florbalisté, volejbalisté a vícemistři republiky z badmintonového Deltacaru.

Jak jsme již napsali – výsledky jsou. Ale zná je pouze jediný člověk, jediný redaktor Boleslavského deníku. Který to však je, přísně tajné. „Chráníme tím jeho bezpečnost,“ vysvětluje šéfredaktor Pavel Svačina. „Každoročně znali výsledky naši sporťáci, ale od sečtení do vyhlášení byli pod neustálou palbou dotazů, kdo že to vlastně vyhrál,“ pokračuje šéfredaktor. A dodává: „Přísahám, že naši sporťáci Jarda Bílek s Pepou Štajnerem skutečně výsledky neznají. Proto se jich na ně nemusíte ptát!“

Letos jsme totiž udělali výjimku a výsledky zná jiný člen redakce. Ten ale musí zůstat v utajení. Dostal od nás placené volno, má vypnutý telefon a ukrývá se v zahraničí,“ prozradil ze švýcarské Ženevy Svačina.

Tajné je také místo uložení samotných výsledků. Podle Svačiny pracovníci redakce dokonce rozdupali počítač, na němž se výsledky zpracovávali. „Děláme vše pro naši bezpečnost. Existují totiž zájmové skupiny, které touží po odhalení vítězů ještě před slavnostním galavečerem,“ řekl Svačina.

Samotný přísně tajný dokument se jmény vítězů je uložen v trezoru jednoho mladoboleslavského bankovního domu. Za doprovodu eskorty budou ve středu 9. března převezeny přímo do mladoboleslavského Domu kultury.