Schválně jestli poznáte, co to je? Jednotlivci – Marek Matějovský, sportovec do 18 let – Marek Sedláček, trenéři – Dušan Uhrin ml., kolektivy – FK Mladá Boleslav.

Pokud nevíte, co tento soupis znamená, tak vězte, že jde o vítěze v anketě Sportovec Mladoboleslavska 2007. V loňském roce a několika předešlých letech fotbalisté FK Mladá Boleslav doslova opanovali přední příčky ve výroční anketě.

Letos jejich hegemonie skončila. Na středečním vyhlášení výsledků za uplynulý rok dokonce fotbalisté nezískali ani jeden triumf!

Novou královnou boleslavského sportu se stala čerstvá vícemistryně Evropy v rychlobruslení na krátké dráze Kateřina Novotná. Ta už v minulosti zaznamenala dvě druhá místa (2003, 2005) v této anketě, ale z prvenství se radovala poprvé.

Doslova šokem pak byla stříbrná pozice sourozenců Markových, kteří se věnují sportovnímu tanci. Ti jsou v nejúspěšnějším českým párem a v latinských tancích patří do světové špičky. Od středy patří i do špičky mezi nejoblíbenějšími boleslavskými sportovci.

Třetí skončil dvojnásobný vítěz ankety z let 2000 a 2002 autokrosař Petr Bartoš.

Velmi očekávanou událostí bylo vyhlášení kategorie kolektivů. Dokážou extraligoví hokejisté sesadit z boleslavského sportovního trůnu prvoligové fotbalisty? To byla jedna z hlavních otázek večera. Odpověď zněla: Ano, dokázali! Byť to bylo nejtěsnějším možným rozdílem. Hokejisté se tak mohli radovat podruhé v historii. Předchozí triumf zaznamenali v roce 2002.

Mezi sportovci do 18 let se radovala z jednoznačného prvenství Lenka Brůchová. Ta zvítězila v hlasování expertů i čtenářů, na internetu byla druhá, čímž zaznamenala nejpřesvědčivější vítězství večera.

Překvapení se zrodilo také v anketě trenérů. Prvenství si totiž odnesl plavecký trenér Oldřich Křížek a neskrýval dojetí: „Tohle jsem opravdu nečekal. Velmi mě to potěšilo.“ Přitom letošní prvenství pro něj znamenalo již čtvrté vítězství v anketě. Letos to však bylo po dlouhých třinácti letech. Křížek se radoval hned v prvních třech ročnících (1993–1995). Pak se pravidelně umisťoval mezi nejlepšími, ale triumfu se znovu dočkal až letos.

V kategorii „bláznů“, tedy mezi adrenalinovými sportovci, jen těsně vyhrál Petr Manďák před horolezcem Petrem Maškem.

Kategorie silných mužů – bojové sporty. Ani té se překvapení nevyhnulo. Devíti nominovaným silákům vypálila rybník jediná zástupkyně něžného pohlaví – karatistka Kateřina Koubová.