Syn trenérské legendy Pavla Petery získal 35 procent akcí klubu. Zúročit může zkušenosti ze sportovního prostředí, které získal jako tenisový trenér a manažer, majitel fotbalového Baníku Ostrava či jako promotér zápasů NHL v Praze.

„Už když jsem do Nymburka přicházel, bylo mi jasné, že na zabezpečení klubu po finanční, marketingové i sportovní stránce musím přibrat partnera. Nyní přišla možnost navázat spolupráci s Tomášem. Jsem rád, že můžeme společně hledat způsoby, jak získat pro klub další úspěchy,“ uvedl Jiří Podpěra, který s Nymburkem letos poprvé postoupil mezi osm nejlepších v Lize mistrů a doma nenašel přemožitele v rekordních 86 zápasech.

Devětačtyřicetiletý Petera má ke sportu blízko. Vystudoval trenérství, které uplatňoval zejména v tenise. Byl osobním koučem Petra Kordy, Bohdana Ulihracha, Andrey Hlaváčkové a nyní pomáhá Karolíně Muchové. Byl rovněž kapitánem Fedcupového týmu.

Ve sportu je aktivní i podnikatelsky. Jeho firma organizovala mimo jiné v roce 2006 Final Four basketbalové Euroligy, atletického mítinku Zlatá tretra (Petera byl v minulosti jeho ředitelem), tenisové turnaje, bojové večery MMA v sérii Oktagon.

„Děkuji za nabídku na spolupráci. Basketbal má díky tátovi v naší rodině hluboké kořeny. Baví mě to a jsem rád, že mohu spolupracovat s nejlepším českým klubem,“ uvedl Petera. 

David Šváb

Fotbalista a trenér Václav Sosnovský se loučil s Lysou nad Labem exhibičním zápasem
Sosnovský: Fotbal miluji od doby, kdy jsem poprvé kopnul do míče