Bude z nich téct pot.

Na všechny strany.

Takovou porci zátěže neabsolvují každý den.

Na odpočinek budou mít během tří hodin jen dvě krátké pauzy. Na proklepání nohou, protažení, doplnění láhví iontovými nápoji.

A mnozí tuhle porci zvládnou s úsměvem a budou si dokonce zpívat.

Vždyť jim do šlapání bude dunět punková muzika.

Na Mladou Boleslav se totiž valí mamutí maratón.

Jmenuje se Spinning jede punk live.

Už je vám jasněji?

Tělocvična základní školy Pastelka v mladoboleslavském Severním městě se v sobotu 4. dubna s úderem 17. hodiny promění v největší český peloton, který nikam nedojede.

Připraveno bude více než sto spinningových trenažérů.

A profesionálním, aktivní i rekreační cyklisté usednou na špičkové stroje. Zaseknou nohy do pedálů, utáhnou klipsny, nadechnou se. A vyrazí.

Vyrazí na tříhodinový maratón, do kterého budou postupně hrát tři špičkové punkové kapely.

Vše odstartuje v 17 hodin skupina Totální nasazení. Šedesát minut bude znít jejich muzika, šedesát minut budou cyklisté šlapat do trenažérových pedálů. 15 minut pauzy na odpočinek u sportovců a na přeladění a výměnu hudebníků. Následovat bude hodina se skupinou Volant.

A po další patnáctiminutové pauze přijde finále. Turnovská kapela DeBill Heads dotvoří tříhodinnou show.

Už nyní je takřka všech sto kol obsazeno. Jana Hladíková, majitelka pořádajícího Spinning MB centra je doslova nadšená. „Jsem optimista, takže jsem věřila, že bude plno, ale teď, když už to mám černé na bílém, jsem nadšená a plní se mi to, v co jsem v koutku duše věřila. Ten pocit je opravdu báječný. Už se strašně těším já i všichni lidé kolem mne. Bude to obrovský adrenalin. Stovka cyklistů zapálených do sportu a k tomu ta báječná punková muzika. Bude to prostě nářez,“ nešetří euforií Hladíková.

Ta je i překvapená z elánu přihlášených cyklistů. „Na maratón je možné se přihlásit i na jednotlivé kapely. Tedy je tu možnost jet třeba jen hodinu na jednu kapelu. Jenže já si myslela, že na celý maratón se přihlásí jen tak dvacet odvážlivců. Jenže ouha! Je jich tak sedmdesát. A to jsem opravdu nečekala,“ říká Hladíková.

V první řadě, těsně pod pódiem, však při muzice první kapely nebudou profesionální cyklisté. „Protekční místa“ budou obsazena dvanácti dětmi. „Chodí jich k nám do centra mnoho a jezdí báječně. Je to úplně jiná kategorie lidiček, která vás strašně nabudí, nabije.“ podotýká Hladíková.

Po stranách pelotonu bude šlapat do pedálů zhruba desítka lidí se zdravotním hendikepem z mladoboleslavského centra. I to je zvláštností boleslavského spinningového centra. Právě i této skupině lidí tu věnují velkou pozornost. Už přes rok.

To ale není všechno. Celý podvečer nebude zaměřen pouze na cyklisty. Přijít se podívat na „šlapací“ maratón, ale také „jen“ si poslechnout muziku skvělých kapel budou mít možnost další lidé. „V určeném sektoru bude místo pro mnoho fanoušků. Tenhle maratón je tedy nejen sportovní, ale i hudební lahůdkou,“ dodala Jana Hladíková.

Vstupenky na koncert, případné zbylé „jízdenky“ lze zakoupit ve Spinning MB centru poblíž školy Pastelka v Severním městě.