Okresní výbor Komunistické strany Československa uspořádal u příležitosti výročí 17. listopadu pro členy strany a jejich spolupracovníky golfový turnaj.

Soudruzi s holemi v rukách tak dali jasně najevo, že nedopustí žádné náznaky ohrožování vnitřního chodu státu a jeho narušitelům a třídním nepřátelům z řad kapitalistů tak dali jasně najevo, že se s nimi mohou směle měřit i v takto buržoazním klání.

Už u vchodu do klubovny vítala soudruhy motivační hesla typu: Sovětský golfista náš vzor či Hraj golf, posílíš mír. Celý Sametový turnaj pak zaštítil první sovětský golfista ve vesmíru Jurij Gagarin, jehož monumentální busta se tyčila uprostřed závodní jídelny a dohlížela na zásoby vodky.

Kromě hesel pak soudruhy hráče přivítaly soudružky recepční, z řad naší komunistické mládeže v pionýrském úboru. Po odevzdání informací o disidentské činnosti spoluhráčů z flajtu obdrželi soudruzi a soudružky kromě výjezdní doložky na první jamku také tuzexové bony. Ty mohli směnit přímo na hřišti za občerstvení v podobě polévky či oblíbeného ruského vejce.

Tradiční kontrola členů pohraniční stráže v průsmyku se letos nekonala, zato byla přesunuta překvapivě k jamce číslo 10, kde příslušníci veřejné bezpečnosti kontrolovali narušitelům státní hranice občanské průkazy a zelené karty.

Turnaj se těšil tradičnímu zájmu straníků, a tak musel ústřední výbor na poslední chvíli ještě navýšit kapacitu na 82 proletářů. To komentoval s úsměvem soudruh Lukáš Chmelař: „Je vidět, že dneska přišel hrát opravdu každej komunista!"

I přes pokročilý podzimní čas bylo hřiště v perfektním stavu díky obětavé práci soudruhů greenkeeperů, kteří si dali závazek a pracovali na hřišti při přesčasech na 115%. Ocenění soudruzi a soudružky pak měli při konečném vyhlašování největší radost z podpultových kubánských pomerančů.