Členové Universal Fighters Teamu Mladá Boleslav se zúčastnili v minulých dnech čtyřdenního soustředění v Rejdicích u Jablonce. Na něm své síly rozvíjelo 30 členů, z toho 15 dívek.

Soustředění se zúčastnili i hosté, zápasníci z Valetudo teamu DSC GYM Třebovice.

Vše odstartovalo už ranním sedmikilometrovým během. Pozor, vybíhalo se v půl osmé ráno! Dopoledne pak následovaly dvě hodiny tréninku boxu. „Trénovaly se základy boxu, kombinace, sparingy a na závěr přišla zase fyzická příprava.

Protože odpoledne bylo ošklivo, pršelo, vydala se celá skupina do jabloneckého bazénu,“ uvedl manažer týmu Michal Filipovi. V bazénu ale nepřišlo na řadu povalování či lehkém plavání, ale opět tvrdý trénink.

A přišla sobota a velice náročný den. „ Start zajistil opět sedmikilometrový běh. Dopolední dvě tréninkové hodiny byly věnovány Muay Thai. „Boxerské údery, kopy, údery koleny a lokty. Pak následovaly kombinace a techniky v klincích,“ podotkl manažer. Odpoledne přišlo na řadu brazilské Jiu-Jitsu a Valetudo - hody, páky, škrcení, úniky a údery z různých pozic na zemi.

Už v neděli se měla dvojice členů UFT Jiří „Didi“ Dimitrov a Filip „Máca“ Macek představit na dlouho očekávaných utkáních Hell Cage v Praze. Bohužel, neděli využijí oba borci „jen“ k tréninku. „Závody byly totiž zrušeny. Oba borci byli velice dobře připraveni. Nic se neděje, jedeme dál, připravujeme se na další zápasy,“ podotkl manažer Filipovič.

A tak už v sobotu uvidí exhibici borců z Universal Fighters Teamu Mladá Boleslav Solec. tam se totiž uskuteční dětský den a borci z UFT tam představí ukázky všech bojových umění.

Členové UFT trénují ve sportovním centru Černá vdova v Debři nad Jizerou pravidelně každé úterý a čtvrtek od 16.30 do 21 hodin a v neděli nyní od 19 do 21 hodin. V těchto časech rádi přivítají nové členy. „Může přijít doslova každý bez rozdílu výkonnosti i věku. Každému vše vysvětlíme a předvedeme,“ podotkl manažer týmu Michal Filipovič.

Další informace na naleznete na www.uft.cz.