Již tradičně nebude chybět na trati Bohemia Rally Mladá Boleslav supererzeta na autodromu v Sosnové. I díky tomu diváci mohou vidět vozy prakticky po celé trati měřeného úseku z bezpečných míst. V letošním ročníku se pojede tato rychlostní zkouška první den, tedy v sobotu 13. července.

Důležitou informací pro diváky je, že do ní vozy odstartují v tomto pořadí: nejdříve vozy atraktivní skupiny Group B, poté soudobé soutěžní vozy startující v mistrovství České republiky a na závěr vozy v rámci Bohemia Historic Mladá Boleslav. Start první posádky je stanoven podle časového harmonogramu na 18.30 hodin.

Parkovné u autodromu je v ceně základní vstupenky. Je možné si zakoupit také vstupenku na most, odkud lze nafotit nebo natočit skvělé záběry. Dalším zajímavým doplňkem je instalace velkoplošné obrazovky před hlavní diváckou tribunou, na níž poběží i rozhovory s jezdci v cíli této rychlostní zkoušky.

“Supererzeta v Sosnové se jede na tři okruhy a její celková délka činí 5,52 kilometrů. Nepatří tedy mezi nejdelší, ale vloni to byl právě tento úsek, který de facto rozhodl o vítězství v celé soutěži,” připomíná ředitel soutěže Petr Pavlát.

Tato rychlostní zkouška Bohemia Rally Mladá Boleslav se letos jede v pořadí jako sedmá a uzavře první soutěžní den. Další šance, jak si zpestříte sobotní část soutěže, je možnost zakoupení jízdy v odpoledních hodinách ve vlastním voze po zmíněném úseku rychlostní zkoušky v Sosnové. Vzhledem k omezené kapacitě zbývá již jen několik volných jízd.

close Rozpis Rally Bohemia 2024 info Zdroj: Rally Bohemia zoom_in Rozpis Rally Bohemia 2024

close Rozpis Rally Bohemia 2024 info Zdroj: Rally Bohemia zoom_in Rozpis Rally Bohemia 2024