Brněnský „mistrák“ v XCE (závody XCE spočívají v jízdě na okruhu, kdy proti sobě jedou čtyři jezdci, vítěz postupuje v takzvaném pavouku dále, ve finále startují opět čtyři jezdci), znamenal dvě zlata a tedy dva tituly mistrů republiky. Ale to nebylo vše!

Mistrovský titul si z Brna přivezou žákyně Adéla Kyselová a kadet Josef Hladík. Stříbro přidal žák Matěj Stránský, bronz kadetka Klára Vernerová, juniorka Tereza Vaníčková a kadet David Šulc. Boleslavští cyklisté tak ovládli stupně vítězů. Kateřina Hladíková navíc dojela mezi žákyněmi čtvrtá.

Zcela suverénní výkon předvedla Adéla Kyselová (ročník narození 2004). Vyhrála nejen všechny předchozí pohárové závody, ale jasně dominovala i na mistrovském brněnském okruhu, kde zajela na jedničku. Zvítězila systémem start – cíl, o jejím vítězství nebylo pochyb.

Čerstvý šestnáctiletý Hladík junior už po čtvrtfinále svému otci řekl, že se cítí na mistrovský dres. „Zůstal jsem stát s otevřenou pusou. Viděl jsem jeho odhodlání a bylo mi jasné, že do závodu dá všechno,“ řekl po závodech otec Josef Hladík.

Po staru finálové jízdy, kdy s Hladíkem jel i druhý Boleslavák David Šulc, se budoucí vítěz držel na třetím místě. V závěru pak vycítil šanci a po gentlemanském gestu stájového kolegy Šulce, který mu v zatáčce nezablokoval, ale naopak udělal místo, se Hladík prodral do čela závodu a do cíle dojel s vítězným gestem mistra republiky.

 „První mistrovský dres je doma. Ještě hodinu po dojetí jsem si myslel, že je to jen krásný sen. Moc děkuju všem, co mi pomohli a hnali mě vpřed,“ řekl po závodě Josef Hladík, který si tak dal dárek ke svým šestnáctinám…

„Moje hodnocení sobotních závodů má jen superlativy. Je to zatím náš největší úspěch - šest medailí se zdá jako sen. A to máme před sebou ještě nedělní mistrák v cross country. Všichni závodníci podali maximální výkony, všem se závod povedl a všichni odjeli moc pěkný mistrák. Co se týče zlata syna Pepči, tak co mám říkat. Když projížděl cílem, měl jsem slzy na krajíčku,“ přiznal se Josef Hladík senior.

Spokojen byl pochopitelně i trenér všech závodníků Václav Ježek.

Nedělní závod v cross country znamenal pro boleslavský Ivar CS Author Team další tři medaile. Celkem jich tedy y Brna vezou devět.

Po sobotních triumfech v XCO Josefa Hladíka a Adély Kyselové, se v neděli ze zlaté medaile a mistrovského titulu v cross country radoval Tomáš Ježek. Třetí v této kategorii dojel David Šulc. Mezi staršími žáky vybojoval stříbrnou medaili Matěj Stránský.