V mladoboleslavské sportovní hale se uskutečnilo regionální kolo florbalového sokolského přeboru žáků. Prvenství a postup do finálového turnaje si nakonec vybojovali domácí florbalisté.

Kromě domácího Sokola dorazili do Mladé Boleslavi mladí sokolové z Mělníka, Roudnice nad Labem, Spořic u Chomutova a Rokycan.
Boleslavští starší žáci postupně zdolali Mělník 6:1, Roudnici 5:0, Spořice rovněž 5:0 a o postup do finále přeboru se nakonec v nejkvalitnějším utkání turnaje „poprali“ s žáky Rokycan.

Boleslavští sokolové si po velice dramatickém závěru a vítězství 5:4 vybojovali postup na republikové finále, které se uskuteční v Chlumci nad Cidlinou v sobotu 7. června.

Na závěr turnaje obdržel každý hráč účastnické tričko s velkým sokolským znakem na zádech.

Odměněni navíc byli i nejlepší hráči turnaje – špílmachr Tomáš Novák z Mladé Boleslavi, střelec Aleš Finkous z Mělníka a brankář Ondřej Hitman z Rokycan.

Mladoboleslavské žáky nyní čeká finálový turnaj. Z dalších regionálních kol přeboru do finále postoupily právě Pardubice, dále sokolové z Hodonína, Ostravy – Zábřehu a Sokola Brno I.