V uplynulých dvou víkendech se reprezentanti mladoboleslavského sokola zúčastnili republikových přeborů ČOS ve všestrannosti, kam se sjeli nejlepší závodníci i závodnice z celé republiky. A jak to dopadlo?

V Plzni reprezentovali Nikol Zavacká a Jindra Fiala.

Nikol předvedla krásné sestavy v gymnastice a po pár chybičkách na hrazdě a prostných obsadila v gymnastice krásné 13. místo z 39 závodnic. Po slabší atletice a plavání nakonec skončila na 32. místě a Jindra, který cvičí teprve od září, obsadil celkově 25. místo z 29 závodníků.

Na závodech v Praze v kategorii žákyně III reprezentovaly Eliška Hlavatá s Luckou Kotíkovou, které si vedly skvěle. Po pádech z kladiny obsadily v gymnastice 13. a 15. místo. V atletice Lucka zabojovala a s nejrychlejším časem v běhu na 60 metrů obsadila 9. místo. Eliška pak v neděli zabrala v plavání a umístila se v něm také na 9. místě. V celkovém pořadí obsadila Lucka senzační 9. místo a Eliška po slabší atletice místo 17. z 45 závodnic.

V kategorii žákyně IV zářila děvčata Terka Jakschová a Agáta Vyskočilová především v gymnastice, kde nakonec obsadila Terka parádní 9. místo a Agáta skončila na 12. příčce. V celkovém pořadí pak Terka skončila na 15. místě a Agáta na 22. z 36 závodnic.

A představme si výsledky žen. 

Maruška Hájková, která v plavání obsadila 6. místo v osobním rekordu, celkově obsadila až 10. místo, a to po nevydařeném přeskoku, při kterém jí nevycházel rozeběh. Terka Dvořáková se v gymnastice umístila na 5. místě a obsadila po výtečném výkonu v běhu na 800 metrů celkově 6. příčku.

Kamila Heřmanová je zkušená závodnice, a to potvrdila v gymnastice s nejvyšší možnou známkou 10,0,  kdy na hrazdě obsadila 1. místo. Nečekaně dobře si vedla v atletice a celkově skončila na krásném 3. místě.

AUTOR: Jiří Lhoťan