FBK Sokol Mladá Boleslav - SSK Future Praha4:3

Tři zápasy - devět bodů. Taková je prozatimní bilance boleslavských florbalistů. Třetí výhru si Sokolové připsali včera večer, když na domácí půdě porazili velmi silný pražský Future. Ten přijel do Mladé Boleslavi i s trenérem Blažkem, který v loňské sezoně trénoval právě boleslavské florbalisty.

V první třetině zajímavého zápasu velmi slušně zaplněná sportovní hala neviděla. Brankový účet otevřel domácí tahoun Petr Novotný - bohužel skóroval do vlastní branky. Vyrovnání však přišlo záhy. Téměř od půlící čáry napřáhnul Štěpán Slaný a jeho dělovka skončilav síti. Hosté se opět ujali vedení po spolupráci bratří Soukupových, ale pozdější hrdina zápasu Fojta vybídnul k vyrovnání Petra Boušku.

Ve čtvrté minutě závěrečné třetiny to byl opět Fojta, kdo nabil na vedoucí gól opět Bouškovi, tentokrát však Jiřímu. Pražský tým evidentně znervozněl a dlouho se nemohl dostat zpět do tempa. Nakonec se mu podařilo ve 48. minutě srovnat skóre důrazným Vrtiškou.

Poslední pětiminutovka byla hodně hektická a diváci si přišli na své. Nejprve měli šanci na rozhodnutí zápasu domácí, ale nabídnutou přesilovou hru nevyužili. Na tahu byli hosté, kteří již v plném počtu hráčů zamkli domácí celek na jeho polovině, ale domácí podržel v důležitých momentech brankář Pajer.

Půl minuty před koncem se Novotnému podařilo vyvézt míček ze soupeřova sevření a nádherným pasem hledal před branku nabíhajícího Petra Boušku. Hostujícímu obránci nezbývalo než Boušku faulovat a rozhdočí skřížením rukou nad hlavou nařídil trestné střílení. Hala začala bouřlivě podporovat exekutora nájezdu Ondřeje Fojtu, ten si však nezvykle vyžádal ticho v hale. Domácí fanoušci jej vyslyšeli a tak halu ovládlo naprosté ticho. Fojta trestné střílení proměnil a hala explodovala nadšení.

Branky:23. Slaný (J. Bouška),40. P.Bouška (Fojta), 45. J. Bouška (Fojta),60. Fojta - 21. vlastní, 32. Marek Soukup (Michal Soukup), 48. Vrtiška (Freund).

Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci:250.Třetiny: 0:0, 2:2, 2:1.