V minulé sezóně patřil k nejlepším brankářům AutoCont extraligy, jako ochránce svatyně pražského týmu Future potrápil i boleslavské střelce.

Za svou dosavadní florbalovou kariéru vystřídal Martin Novotný několik elitních pražských klubů, aby aktuálně zakotvil u mladoboleslavských Billy Boy. Po odchodu Jakuba Korába bude společně s Lukášem Bauerem tvořit novou brankářskou dvojici v ambicemi nabitém boleslavském kádru.

Popište krátce svou dosavadní hráčskou florbalovou kariéru…
Moje florbalová kariéra započala v týmu FbŠ Praha, rok na to FbŠ Bohemians Praha. V juniorské kategorii jsem již nastupoval za Tatran Střešovice, se kterými jsem si zažil mistrovský titul. Hned v následující sezóně jsem strávil nejkratší možný čas hostováním na Chodově, sezónu dokončil v Tatranu. Následují dva roky jsem hostoval v klubu SSK Future. A teď je ze mě Billy Boy.

Jak probíhala jednání s Boleslaví?
Tak ono to nebylo ani nijak časově náročné jednání. Už po první schůzce s Tomášem Pacákem jsem měl jasno. Po všech stránkách se mi ta nabídka líbila a musel bych být hloupý, abych se takové šance nechopil. Na dalších schůzkách jsme jen doladili detaily mého angažmá.

Zvažoval jste kromě Boleslavi ještě nějakou další zajímavou extraligovou nabídku?
Můžu říct, že nabídky nějaké přišly, především asi ze Sparty od Adama Kovacse. Ale tam nebylo o čem přemýšlet. Způsob jednání boleslavského týmu a nabídka samotná se mi tak zamlouvaly, že nemělo smysl jednat jinde. Navíc teď trénuji s velmi ambiciózním týmem a v opravdu přátelském prostředí.

Jak jste vlastně doposud tým Mladé Boleslavi vnímal jako soupeře? A s jakými úvodními informacemi a představami jste do přípravy svého nového týmu nastupoval?
Svůj současný tým jsem vždy vnímal jako velmi těžkého soupeře, který se prezentoval tvrdou a ofenzivní hrou. Ono něco člověk zaslechne, ale obrázek si musí každý udělat sám. Proto jsem do klubu nastupoval bez jakýchkoliv představ. Spíše jsem si přál, abych rychle zapadl do kolektivu a cítil se od začátku dobře. A tak to také snad bylo.

Jak po dosavadní krátké zkušenosti hodnotíte Mladou Boleslav v porovnání se svými předchozími florbalovými působišti?
Zatím je opravdu brzo něco srovnávat. Ale zásadní rozdíl vidím zatím právě v tom, jak se zde jedná a komunikuje s hráči. S tím jsem nadmíru spokojený.

V boleslavském dresu se setkáváte se svým nejen brankářským kamarádem Lukášem Bauerem. Jak dlouho a jak dobře se spolu znáte?
Tak já si dovolím tvrdit, že jsme s Lukášem nejlepší kamarádi i mimo florbal už od doby, kdy jsem přišel do Tatranu. To je už nějakých pět let a za tu dobu se známe opravdu dobře a víme, co od sebe můžeme očekávat a že se jeden na druhého můžeme spolehnout.

Máte s „Bauím" už nějakou zkušenost ze vzájemného působení v jednom týmu?
Ano, právě v Tatranu jsme spolu strávili dva roky v juniorském týmu.

A jak vy osobně Lukáše Bauera jako brankáře vnímáte?
Snad mu to nestoupne do hlavy, ale Lukáš má dost zkušeností, více než já. V extralize působí déle. Dobře vykrývá střelecký úhel a čte hru. Navíc je také hodně vysoký a to je naše plus.

Jak bude vaše spolupráce klapat?
Kdybych si nemyslel, že to bude klapat, tak bych tu pravděpodobně nebyl. Já asi nehledám konkurenci v tom druhém, kdo je na tréninku se mnou. Vždy si vytyčím cíle, kterých se snažím dosáhnout a zlepšovat svoje nejslabší stránky a zdokonalovat naopak ty lepší. Nestačí mi dostat na tréninku méně gólů než někdo jiný, neměl bych dostat žádný. Já si osobně nemyslím, že by konkurence kazila naše vztahy, spíše naopak, že si maximálně vypomůžeme na tréninku a podpoříme se při utkání.

Co od nadcházející extraligové sezóny očekáváte? Je nějaký cíl, kterého byste chtěl s boleslavským týmem dosáhnout?
Cíl tu máme všichni stejný. Chceme se podívat do O2 Arény a rozhodně ne jako diváci. Ale k tomu vede dlouhá a náročná cesta.