Slovanka Mladá Boleslav – Valosun Brno 67:63

V dohrávce 10. kola ŽBL potřeboval brněnský Valosun, po vysoké porážce doma s Karlovými Vary, v Mladé Boleslavi vyhrát.

Již při rozcvičení působily brněnské hráčky soustředěným a sebevědomým dojmem. Bylo zřejmé, že utkání bude vypjaté a vyrovnané. V samotném začátku utkání se obě družstva střídala ve vedení, aby nakonec za delší konec začala tahat domácí Slovanka. Ujala se vedení a do konce utkání jej již nepustila. Vedení se pohybovalo v rozmezí 3 až 10 bodů.

Zatímco u družstva hostí se nejvíce prosazovala výborná Michaela Zrůstová u domácích tentokráte byly největšími tahouny Hanka Nezdařilová a Lenka Šípová.

Ostatní se přidávaly poctivým výkonem, když každá hráčka se snažila plnit své úkoly na hranici svého maxima. V poslední čtvrtině Slovanka vedla již o 12 bodů, když se pet minut před koncem vyfaulovala kapitánka Nezdařilová. Hosté vycítili šanci a začali náskok stahovat. Domácí hráčky však s nasazením všech sil vítězství uhájily. Dá se říci, že podruhé za sebou zaplněná mladoboleslavská hala viděla výborný basketbal s ještě lepším koncem.

Výhra nad velmi silným Valosunem těší dvojnásobně.

Slovanka: L. Šípová 22, Nezdařilová 18, Pospíšilová 9, E. Šípová 6, Kotlanová 4, Novotná 4, Tesaříková 2, Vodrážková 2, Filařová, Satoranská, Staňková.
Trenér René Štěpánek: „Zažívám jednu z nejkrásnějších chvil ve své trenérské kariéře“.

Jiří Toušek (prezident Slovanky): „Tým bez hvězd září v ŽBL. I když Nezdařilová je již dnes hvězdou“.