Slovanka Mladá Boleslav – BK Strakonice 64:70

Basketbalová Slovanka se do semifinále Ženské basketbalové ligy nepodívá!

Boleslavské hráčky totiž nezvládly rozhodující pátý duel čtvrtfinále a dál jdou senzačně Strakonice. Ty v Mladé Boleslavi od začátku rozhodujícího zápasu vedly o jeden až osm bodů. A to i přesto, že Boleslav nasadila svou hvězdu – Hanu Nezdařilovou.

Čtvrtfinálový chléb se začal lámat v poslední čtvrtině zápasu – pět minut před koncem se totiž domácí přiblížili na rozdíl jediného bodu. Více už ale nezvládli.

„Trochu se na naše ruce vkradla nervozita. Kdybychom se dostali do vedení, věřím, že bychom Strakonice položili. Chybami jsme se ale o šanci připravili,“ litoval manažer Slovanky František Chmela.

Osud zápasu pak vzala do svých rukou nejlepší hráčka Strakonic Johnová, která pěti body v řadě vrátila hostům klid.

Slovanka tak neobhájí třetí místo po základní části a skončí na konečném pátém místě. „Samozřejmě v našich podmínkách a s naším rozpočtem je to skvělý úspěch, ale všichni včetně hráček cítíme, že letos bylo prostě na víc,“ uzavřel Chmela. Vyřazení však bolí o to více, že Boleslav vedla po dvou domácích zápasech v sérii už 2:0.