Slovanka Mladá Boleslav – BK Strakonice 72:68

Do druhého utkání play off nastoupila Slovanka bez Filařové, která ležela doma s vysokou teplotou.

Do základní pětky nastoupila i Hana Nezdařilová, ač její koleno bylo v horším stavu než včera. Domácí hráčky tahaly od začátku zápasu za kratší konec a poprvé se v zápase ujaly vedení na konci čtvrté čtvrtiny.

Strakonice vedly již ke konci poločasu o 13 bodů, aby v poslední vteřině snížila Satoranská trojkou na 10 bodů. V ten samý okamžik padla pod košem hostí domácí kapitánka Hanka Nezdařilová. Výraz jejího slzícího obličeje nevěstil nic dobrého. Za hřiště ji musel odnést trenér Štěpánek a bylo jasné, že miláček mladoboleslavské sportovní haly dohrál.

A zatímco Nezdařilová ani neodešla do šatny, ostatní hráčky tušily, že se tam budou dít věci. Hlas trenéra Štěpánka byl slyšet až v chodbě před šatnami. Hostím se podařilo navýšit náskok až na 13 bodů a na Slovanku by v ten moment málokdo vsadil.

Hráčky však nezměrnou bojovností kousek po kousku stahovaly náskok Strakonic a mohutně hecovány svým trenérem, ale i publikem vyrovnaly na 62:62.
Poté oba týmy průběžně skórovaly, aby se nakonec domácí hráčky dostaly nahoru a zápas vyhrály.

Slovanka tak nastoupí ve Strakonicích až v neděli 3. dubna od 13.45 hodin v zápase, který vysílá přímým přenosem program ČT4.

Slovanka: L. Šípová 18, Novotná 11, Vodrážková 10, Kotlanová 9, Pospíšilová 9, E. Šípová 8, Nezdařilová 4, Satoranská 3, Staňková.