Slovanka Mladá Boleslav – BK Strakonice 78:70

„Bude to hodně vyrovnaná a dramatická série,“ řekl o čtvrtfinále se Strakonicemi po prvním vyhraném zápase kouč Slovanky René Štěpánek.

A také vyhecované! „Lavička hostů na mě po zápase něco pokřikovala, nevím co proti mně mají“ přidal kouč.

První čtvrtfinálové měření sil přineslo hodně dramatickou podívanou, jejíž klíčové momenty přišly v závěrečné čtvrtině. V ní nejprve domácí odskočili na rozdíl jedenácti bodů a zdálo se být rozhodnoto. Pak ale přišel herní zkrat a za dvě minuty bylo vyrovnáno.

V tu chvíli si vzal kouč Štěpánek time-out a snažil se své hráčky uklidnit. Ukázkovou situaci „from zero to hero“ si pak prožila Kateřina Novotná. Nejprve velmi těžkou přihrávkou poslala zbytečně míč do autu, aby o pár chvil později trefila možná klíčovou trojku zápasu. „Klíčové bylo, že mi jsme hráli na více hráček a v zápase jsme měli asi více sil,“ dodal ještě spokojený kouč Štěpánek.

Spokojený navíc může být se stavem zraněného kolena kapitánky Nezdařilové – ta totiž odehrála celý zápas.

STAV SÉRIE: 1:0

NEJSLEDOVANĚJŠÍ BOLESLAVSKÉ KOLENO VYDRŽELO

Byla to klíčová otázka: Bude hrát Nezdařilová? Bez kapitánky by byl tým Slovanky poloviční. Velká bojovnice nenechala své kolegyně v bryndě a s pochroumaným kolenem vládla boleslavské palubovce.

Jak se má nejsledovanější koleno v Mladé Boleslavi?
Uvidíme až si sundám ortézu. Před zápasem jsem byla na obstřiku, protože mě po tréninku bolelo. Ale šla jsem do zápasu s tím, že to buď půjde, nebo ne. Doktor mi řekl, že když půjdu přes bolest, kolenu se stejně nic horšího nestane.

Z tribuny to ale vypadalo, že jste naprosto v pohodě.
Při hře nemyslím na to, jestli mě bolí koleno, nebo ne. Při některých momentech ho cítím, třeba když rychle měním směr. A taky nejsem tak rychlá, ale dá se s tím hrát.

Jaký byl dnešní zápas?
Hodně těžký! Myslím, že byl i dost nervózní. Přeci jen jsme hráli doma a byl to první zápas play–off. Myslím, že jsme byli lepším týmem celý zápas, jenom se nám nedařilo to vyjádřit ve skóre.

Překvapily vás něčím Strakonice?
Ničím nás nepřekvapily. My jsme na ně byly dobře připravené, akorát se nám prostě nedařilo odskočit bodově.

Vyhecovalo vás třeba i to, že si vás Strakonice „vybraly“?
My jsme to neřešily. Holky v Trutnově a v Brně jsou na ně asi naštvané, ale nám je to jedno. Pokud chceme medaili, musíme přejít přes čtvrtfinále, ať už v něm je kdokoliv.