Slovanka MB – Frisco Sika Brno 72:85

Domácí hráčky nastoupily do utkání s velkým respektem a v jednu chvíli svítil na ukazateli skóre stav 1:11.

Brňankám spadla do koše snad každá střela, domácí hráčky nedávaly ani z pod koše. Po timeoutu se hra Slovanky zlepšila a v dalším průběhu se domácí drželi na dostřel.

Před poločasem dokonce mohlo být vyrovnáno. Nakonec skončil poločas rozdílem tří bodů ve prospěch Brna a diváci se těšili na drama ve druhé půli. Třetí období však vyhrálo Frisko 23:13 a žádné velké drama se nekonalo.

Brňanky tak dovedly zápas v jeho nervózním závěru k vítězství. Určitě však nezvítězily lehce a hráčky Slovanky se nemají za co stydět.

René Štěpánek, trenér Slovanky: „Bohužel se jsme nezachytili úvod zápasu, od nějž se pak zbytek zápasu odvíjel. Brno mohlo hrát relativně v klidu. Podle mého názoru jsme nepředvedli náš nejlepší výkon a přesto jsme uhráli s favoritem druhý nejmenší rozdíl ve skóre ze všech soupeřů v lize. V závěru poločasu jsme dokázali stáhnout náskok soupeře, což nás ale stálo hodně sil. Poté jsme si to ale pokazili několika fatálními chybami. Nechci se nijak vymlouvat na rozhodčí, ale výkon paní Vávrové byl velmi slabý. Znovu říkám, že nebýt pokaženého úvodu, mohl se zápas vyvíjet jinak.“
Slovanka: Nezdařilová 19, L. Šípová 11, Novotná 10, Vodrážková 10, Pospíšilová 8, E. Šípová 7, Filařová 5, Kotlanová 2, Drachovská, Dřevová 0, Kracíková, Satoranská.

Ve středu čeká Slovanku daleká cesta na zápas 3. kola středoevropského poháru CEWL, když zajíždějí na půdu rumunského Aradu. Trenér Štěpánek cíle pro zápas v Rumunsku komentoval následovně: „O Rumunkách víme to, že vyhrály na Valosunu, který ale nehrál v nejsilnější sestavě. Nás čeká o víkendu důležitý zápas doma proti Hradci, a tak do Rumunska odjíždí hráčky z lavičky a dorostenky pro sbírání zkušeností.“