Slovanka Mladá Boleslav – Lokomotiva Karlovy Vary 83:70

V mladoboleslavské sportovní hale se schylovalo po zápase s Karlínem k další exhibici.

Basketbalistky Slovanky vedly v průběhu prvního poločasu už rozdílem 27 bodů. Po začátku , který vyzněl v podstatě nerozhodně (7:7, 9:9, 13:13) začaly hrát domácí basketbalistky nejlepší poločas letošní sezóny. Velmi dobrá obrana, rychlé protiútoky a hlavně kompaktní výkon celého týmu. Kapitánky
Nezdařilová rozdávala přihrávky z nichž bylo umění nedat koš a Linda Tesaříková skákala po míči šipky jako do bazénu. To už trenér Štěpánek dával příležitost všem hráčkám včetně 16tileté Opočenské.

Hostující hráčky bránily střelbu z pod koše, ale i z trojkové vzdálenosti, vše bylo marné. Domácí Novotná měla průměr střel za 3 body 60%, Nezdařilová s Tesaříkovou 50%. Střelecky se dařilo rovněž Pospíšilové.

K druhému poločasu lze napsat jen tolik, že domácí hráčky hluboce zaostaly za výkonem v prvním poločase, ale také to, že hostující hráčky svůj výkon zlepšily. Utkání tak skončilo čtvrtým vítězstvím Slovanky v řadě, a to nakonec u diváků zabodovalo. Příští utkání sehrají basketbalistky Slovanky MB v neděli proti USK ZVVZ Praha. Utkání začíná v mladoboleslavské sportovní hale již ve 14 hodin.

Trenér René Štěpánek: „V prvním poločase určitě nejlepší výkon sezóny. Ve druhé půli jsem musel při time na hráčky zvýšit hlas. Kvůli divákům si podobné výpadky rozhodně nemůžeme dovolit.“
Slovanka: Pospíšilová 17, Nezdařilová 16, Novotná 14, Tesaříková 9, Satoranská 8, Šípová 8, Dujsíková 6, Kotlanová 3, Hrabáková 2, Opočenská 0.