Po červencové dovolené a třech  perných týdnech fyzické přípravy čeká na basketbalistky  Slovanky herní soustředění  v mladoboleslavské  sportovní hale.

Hala byla přes letní přestávku vybavena novými koši a jejich odrazovými deskami. Nyní již skleněné desky odpovídají mezinárodním parametrům. Ale i pravidlům České basketbalové federace. Působení Slovanky by bez instalace těchto  desek nebylo v Mladé Boleslavi nadále možné.

Hráčský kádr Slovanky opustily Novotná a Kotlanová a smlouva nebyla prodloužena trenéru Štěpánkovi. Dlužno podotknout, že trenér Štěpánek během svého působení ve Slovance odvedl obrovský kus práce. Družstvo bylo doplněno vlastními odchovankyněmi a také zatím na zkoušku přicestují tento týden do Mladé Boleslavi dvě americké posily. Na trenérský post angažovalo vedení Slovanky Tomáše Veselého, který kdysi hrál v Mladé Boleslavi v dresu Dvora Králové.

V letním období dovolených měla Slovanka své zástupkyně také v reprezentacích různých věkových kategorií.
V reprezentační šestnáctce  působily Kracíková, Červenková a Mircová. V dresu osmnáctiletých hrály na Mistrovství Evropy Opočenská a Severová.  Ve dvacítkách nyní hraje Pamela Effangová. Petra Pospíšilová byla v reprezentačním výběru basketbalu 3 na 3 na olympijských hrách v Londýně. A při pohledu na výkon ženské reprezentace nebylo vůbec těžké představit si v národním týmu Hanu Nezdařilovou.

Slovanka bude trénovat od středy do neděle ve své domovské hale v Mladé Boleslavi. Ve čtvrtek se v rámci tréninku střetnou hráčky Slovanky od 15 hodin s výběrem amerických universit. Případným zájemcům bude umožněn vstup do hlediště.

Hráčský  kádr kádr tvoří v současné době hráčky Nezdařilová, Pospíšilová, Šípová, Dujsíková, Tesaříková, Satoranská, Běhalová, Opočenská, Severová ( odchovankyně Slovanky, loni na universitě v USA), Kracíková, Červenková, Prachařová, Mircová, Brejchová a dvě americké hráčky Brett  Benzio  a  Metra Walthour. Na trenérské lavičce budou Tomáš Veselý a Anna Neklanová. Presidentem klubu je Jiří Toušek a manažerem František Chmela.