„Máme dvě zahraniční posily a tým jsme doplnili i o mladé talentované juniorky. Je to trošku návrat k poloprofesiální bázi, kdy tady máme studentky, pracující hráčky a juniorky,“ přibližuje složení kádru pro letošní sezonu Toušek. 


To však vůbec neznamená nedostatek ambicí! „Hodně týmů v lize je v takovém zvláštním stavu hledání cesty. Takže věřím, že se klidně může stát že budeme okolo sedmého místa,“ přemýšlí nahlas šéf klubu. Tým absolvoval náročnou přípravu, kterou zpestřila účast na turnaji v německém Halle a dvojzápas s maďarským Vasasem.


I letos tým posílily dvě zahraniční akvizice. První z nich je afroamerická hráčka Daisy, která vloni hrála play-off australské ligy. „Ta by nás měla táhnout hlavně pod košem,“ věří ve vysoké kvality své nové posily Toušek. Spolu s ní přichází ještě juniorská reprezentantka Chorvatska, dohromady pak tvoří kádr čtrnácti hráček.


Hned první utkání sezony v Trutnově ukáže, jaké by mohly být ve skutečnosti ambice Slovanky v této sezoně. „Trutnov už nemá tu kvalitu, jakou míval v minulých letech, ale pořád je to kvalitní soupeř a navíc hrajeme na jeho hřišti. A navíc to je pro oba celky první zápas sezony. Může to dopadnout jakkoliv,“ dodává Toušek.


Opočenská: Bez play-off je sezona nanic

Mladá Boleslav – Do sezony povede Slovanku v roli kapitánky usměvavá blondýnka, která kromě vrcholového basketbalu zvládá ještě studium medicíny. Mariana Opočenská věří v dobrou sezonu.

Ligu začínáte o víkendu. Jaká byla letošní letní příprava?
Myslím, že letos to bylo docela výživné. Trénovali jsme od prvního srpna a na úvod byl na programu kondiční blok, během kterého jsme byli i na soustředění v Peci pod Sněžkou. Běhání do sjezdovek bylo opravdu super. Fyzicky bychom měli být připravené dobře. Pak už jsme přešli do haly. Nejprve nás nebylo v kádru moc, ale postupně se to podařilo doplnit. 

Odehráli jste i zápasy se zahraničními soupeři.
Hlavně turnaj v Německu byl skvělý. Odehráli jsme tam dva zápasy s Němkami a jeden vítězný proti Nizozemkám. A šlo o velmi dobrou přípravu, protože všechny týmy byly velmi rychlé a tvrdé. A velká škola byly i zápasy proti Maďarkám, protože jejich pivotky byly až extrémně tvrdé.

Jak se vám zamlouvají změny v kádru?
Proti loňsku velmi pozitivně. Bylo to takové splašené, některá hráčky nehrály moc kolektivně. Letos mi přijde, že je to dobře sestavené.

Co afroamerická posila?
Vypadá hodně atleticky a silově a má velmi rychlý nájezd. Doufám, že pro nás bude velkým přínosem.

Kam tedy může Slovanka letos dojít?
Já věřím, že se dostaneme do osmičky, abychom si zahráli play-off. Sedmé místo by bylo nádherné. Bez play-off je pak sezona o ničem. 

Letos hned tři ligové soutěže
Mladoboleslavský basketbal to není jenom ligová Slovanka. Fanoušci sportu po bezednými koši se totiž v letošní sezoně mohou těšit hned na tři ligové soutěže. Kromě ženské basketbalové ligy to bude nově také druhá liga žen, kde nastoupí první dospělé družstvo mladoboleslavské akademie Pastelka. 
Tradičně už je pak účastníkem druhé mužské ligy tým boleslavské Auto Škody. Ten vstoupí do soutěže 7. října zápasem na palubovce Poděbrad.

Basketbalový program na září a říjen

Ženská liga 27. září Slovanka – Žabiny Brno
8. října Slovanka – Hradec Králové
22. října Slovanka – Nymburk

II. liga mužů: 21. října Auto Škoda – J. Hradec B
22. října Auto Škoda – Pardubice

II. liga žen: 7. října Pastelka – Klatovy
8. října Pastelka – Plzeň