Slovanka – USK Praha 56:87

V utkání 4. kola Ženské basketbalové ligy hostila Slovanka Mladá Boleslav na palubovce mladoboleslavské sportovní haly loňského mistra ligy USK ZVVZ Praha.
Pražský celek s mnoha cizinkami přijel do Mladé Boleslavi jako velký favorit. A hlavně s novým trenérem na lavičce. Lubora Blažka vystřídal Ivan Beneš. V prvním hracím období bylo skóre vyrovnané a období skončilo 19:19. V přestávce mezi první a druhou čtvrtinou pravděpodobně trenér Beneš připomněl svým hráčkám , že tento stav není důstojný kvalit obou hráčských kádrů a už vůbec neodpovídá rozpočtům obou soupeřů.
Ve druhé čtvrtině hráčky Slovanky nemohly díky výrazně zlepšené obraně soupeřek vstřelit koš. Navíc se zranila kapitánka Nezdařilová, která si zvrtla kotník a je minimálně na měsíc mimo hru.
Hráčky Slovanky však nesložily zbraně a pěknými akcemi roztleskávaly publikum.  Po poločasové přestávce již dostávaly v dresu Slovanky příležitost dorostenky a vůbec si nevedly špatně. Body Mariany Opočenské  a hra pod košem Terezy Kracíkové jsou příslibem do budoucna. Svůj standardní, to znamená dobrý až velmi dobrý výkon odvedly Tesaříková, Satoranská, Pospíšilová a také Porschia Green, která však utkání odehrála prakticky na rozehrávce a její bodový přínos nebyl stejný, jako minulý týden.
Výsledek mohl být pro domácí výrazně příznivější, kdyby proměnily polovinu vyložených šancí zpod koše.

Slovanka: Tesaříková 12, Opočenská 8, Satoranská 8, Šípová 8, Effangová 5, Kracíková 4, Dujsíková 3, Nezdařilová 3, Pospíšilová 3, Green 2, Červenková 0, Mircová 0.