Slovanka Mladá Boleslav - Kara Trutnov 72:77

V utkání tradičně vyrovnaných soupeřů se tentokrát na mladoboleslavské palubovce radovaly hráčky Kary Trutnov.

Od začátku, kromě krátkých časových úseků, v utkání vedly. Bohužel i vinou neproměněných jasných střeleckých pozic domácích hráček a také pouze jejich 60% úspěšnosti trestných hodů.

Kdyby hráčky Slovanky vedly v poločase o osm bodů nebylo by se co divit. Jenže na kdyby se nehraje a tak o 11 bodů vedl Trutnov. V jeho dresu po roce řádila na boleslavském hřišti kapitánka Darina Mišurová, která za první poločas dala 18 bodů, z toho 5 trojek.

Přitom jeden z taktických pokynů trenéra Štěpánka zněl „maximálně eliminovat střelbu Mišurové“. Ta z 35 bodů Trutnova dala svých 18, čili v jednu chvíli více než polovinu bodů družstva.

Trenér Štěpánek před tímto zápasem strávil u videa studiem hry soupeře mnoho hodin a bohužel po zápase konstatoval, že ne všechny jeho poznatky hráčky naplnily. Je však třeba konstatovat, že domácí hráčky utkání vůbec nevzdaly a za stavu 59:59 publikum věřilo v jejich vítězství.

Bohužel další herní výpadek potrestal Trutnov desetibodovou šňůrou a o vítězi bylo rozhodnuto.

„Určitě se nestala až tak velká tragedie, neboť stejně jako loni se vše bude rozhodovat až v play off a při vyrovnanosti soutěže je všechno možné. Možná by nebylo od věci kádr malinko posílit,“ zamyslel se manažer Slovanky František Chmela.

„Jsem obrovsky zklamán,“ zhodnotil utkání krátce kouč René Štěpánek.

Slovanka: Nezdařilová 18, Novotná 15, Dujsíková 14, Tesaříková 14, Pospíšilová 4, Šípová 4, Kotlanová 3, Hrabáková 0, Mergancová 0, Opočenská 0, Satoranská 0.