Hostující celek přijel s reprezentantkou Hartigovou, ale také s dorostenkami z domácí líhně. Právě v přechodu z dorosteneckého věku do dospělých má naopak Slovanka momentálně problém. Z aktuálních odchovankyň je v áčku pouze Opočenská.

Zápas začal velmi vyrovnaně, obě družstva se střídala ve vedení. Ke konci první části Slovanka odskočila na sedm bodů, aby je do konce prvního hracího období zase ztratila. Do poločasu se na vyrovnaném průběhu nic nezměnilo, Hradec vedl o bod.

Druhý poločas se prvnímu vůbec nepodobal. Slovanka hned od začátku obracela postupně skóre až na stav 66:50. To už na hřišti nebyla kapitánka Nezdařilová a další hráčky základní pětky.

Velmi těžký zápas domácí děvčata zvládla za mohutné podpory trenéra Štěpánka a fan klubu. Nyní chtějí zkusit v neděli vyhrát v Pardubicích. Příští víkend bude v Mladé Boleslavi hostovat Frisko Brno, a jak se shodli trenér Štěpánek s manažerem Chmelou: „zkusíme to“.

Slovanka MB - Sokol Hradec Králové 72:58 (23:23, 33:34, 54:48).
Body Slovanky:
Pospíšilová 17, Šípová 12, Dujsíková 10, Nezdařilová 10, Novotná 10, Tesaříková 5, Hrabáková 2, Kotlanová 2, Opočenská 2, Satoranská 2, Mergancová 0.