Poslední dva týdny byly pro mladé závodníky mladoboleslavského týmu Ivar CS Author veleúspěšné. Vše začalo na mistrovství republiky horských kol v Kutné Hoře, kde ve sprintu získala žákovský titul Klára Vernerová, Tereza Vaníčková skončila mezi kadetkami třetí. V klasickém cross country získaly obě dívky ve svých kategoriích navíc bronzové medaile.

A pak přišla Roudnici nad Labem, kde se v minulém týdnu Boleslaváci měli proč radovat. Nebyla to totiž jen zlatá medaile Terezy Vaníčkové, ale přibyly i další úspěchy. „V časovce jednotlivců žákyň se nejlépe vedlo Kláře Vernerové, která získala bronz. Na šestém místě dojela Daňková," uvedl Josef Hladík, manažer týmu.

Mezi žáky se sice boleslavští kluci na stupně vítězů nedostali, ale rozhodně nezklamali. Josef Hladík dojel 14., Tomáš Ježek 19., David Šulc 22., Jakub Daněk 27. a Tomáš Maroul 42. V kadetkách brala Vaníčková 4. místo. V časovce dvojic přibyla pro Boleslavské další medaile a měla hodnotu stříbra. Mezi žákyněmi na druhou příčku vystoupaly Klára Vernerová s Kateřinou Daňkovou. V žácích dojela dvojice Josef Hladík – Tomáš Ježek šestá a Jakub Daněk – David Šulc skončili osmí. V kadetkách obsadily Vaníčková s Heřmanskou čtvrté místo.

Vyvrcholení silničního šampionátu přišlo v sobotu, kdy se v kopcovitém terénu jel závod jednotlivců dlouhý 44 kilometrů. V každém ze čtyř okruhů se v jednom z kopců nastupovalo a peloton se stále zmenšoval. V posledním z okruhů zůstala šestice závodnic. Tereza Vaníčková se v blížícím závěru dostala na první pozici, z poslední zatáčky do cílové rovinky najela jako první a ve finiši už před sebe nikoho nepustila. Na cílové čáře tak oprávněné zvedla ruce nad hlavu na důkaz vítězství.

„Tereza ukázala odvahu a hlavně chuť poprat se o vítězství, její touha po titulu byla neskutečná. Do finiše se většinou nejede z prvního místa, ale Terezka to riskla, protože věděla, že tenhle závod je její. Vítězství si zasloužila a patří ji velká gratulace," hodnotil závod Josef Hladík.

V kategorii žákyň v závodě na 33 kilometrů přidala bronzovou medaili Vernerová. Osmé místo vybojovala Hartychová a jedenácté Daňková. Žáci se do první desítky neprosadili, nejlépe dojel Šulc na 13. místě, Daněk dojel 20., Ježek 21. a Maroul 42.

Nyní mají mládežníci z týmu Ivar CS Author dvoutýdenní volno, pak začne příprava na cyklokrosovou sezonu. Vrchol přijde na domácí půdě, v mladoboleslavském lesoparku Štěpánka, kde se 12. prosince koná mistrovství republiky. Manažer Josef Hladík i trenér Václav Ježek očekávají, že jejich svěřenci získají medaile. V plné síle bude jistě i Ježkův syn Tomáš, kterého před pár týdny, těsně před šampionátem horských kol zabrzdilo zranění – na soustředění při skoku z rampy upadl a nešťastně si zlomil klíční kost.

„Byla to škoda, protože Tomáš byl jedním z hlavních favoritů na zisk titulu. Tomáš se ale brzy ze zranění dostal a v Roudnici dojeli s Hladíkem ve dvojicích šestí. Tomáš se brzy dostane jistě do původní formy a bude opět jedním z hlavních postav našeho týmu. Určitě ale letošní sezona skvělé vychází Kláře Vernerové a Tereze Vaníčkové, ve kterých je velká budoucnost. Holky i Tomáš jsou pro další členy oddílu, kterých je padesát velkým příkladem. Určitě se z té masy našich mladých závodníků do budoucna rekrutují mnozí, kteří bodu vystupovat na stupně vítězů. Takových nadějí je v týmu velké množství," dodal manažer Josef Hladík.